Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Zbytečná finálová kaňka

Sport

  23:00
PRAHA - Měl být veterán Viktor Ujčík po první třetině posledního finále extraligy vyloučen, nebo ne? To je otázka, která rozděluje fanoušky i hokejové odborníky. Osmatřicetiletý Ujčík po emotivní výměně názorů s třineckým mladíkem Davidem Květoněm šťouchl plexisklem na helmě do plexiskla protihráče.

Ujčík a Květoň. foto: Repro: ČT4.

Následoval osobní trest, který byl postupně změněn až na trest ve hře, který pro jednoho z nejlepších střelců historie české extraligy znamenal předčasné převlečení do civilu. Ujčík se brání, že nic neprovedl. Rozhodčí namítají, že šlo o nebezpečnou hru a regule platí pro všechny. Kde je pravda?

Čtěte také

Těžko říct. Selský rozum říká, že hokej zná tucty nebezpečnějších zákroků a ochudit finále o takového borce je škoda. Větší škoda ale je, že tato aféra, která výsledek nikterak neovlivnila, i kvůli přestřelce Ujčíka se šéfem rozhodčích Pavlem Halasem zamlží vzpomínky na hezký hokej.

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...