Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ukřivděný Ujčík: 'Ti kreténi to celé pos....'

Sport

  10:04
OSTRAVA/PRAHA - Nechal se hloupě rozhodit. Vyprovokovat od kluka o šestnáct let mladšího. Ovšem i tak cítil křivdu. Vítkovický ofenzivní klenot Viktor Ujčík poslední dvě třetiny finále hokejové extraligy sledoval pouze z kabiny. Na konci úvodního dějiství totiž helmou trefil domácího útočníka Davida Květoně a hlavní sudí jej vyloučili do konce zápasu. "Za úder hlavou považuji něco jiného," zlobil se zkušený útočník.

Ujčík a Květoň. foto: Repro: ČT4.

První třetinu úterního pátého finále vyhráli třinečtí 2:1 a ani zdaleka nebylo rozhodnuto o jejich mistrovské koruně. Vítkovice se rvali, bojovali, jenže poté je stihla tvrdá rána. Po konci třetiny se slovně opřel provokatér David Květon do hostujícího esa Viktora Ujčíka.

VÍCE K TÉMATU

Ten ke dvaadvacetiletému mladíkovi přijel a odstrčil ho hlava na hlavu (helma na helmu). "Vyříkávali jsme si nějaké věci, on tam na mě začal hejkat, tak jsem se k němu postavil a odstrčil ho plexisklo na plexisklo," uvedl po zápase osmatřicetiletý nejlepší kanonýr českého play off historie.

NA SITUACI SE PODÍVEJTE ZDE (ve videu od času 71:00 min)

Nejvíce ale Ujčíka vytočila reakce hlavních sudí Országha s Baluškou. Nejprve totiž dostal pouze desetiminutový trest, který rozhodčí o přestávce přehodnotili jako úder hlavou a trest do konce zápasu. "Přijdu tam a najednou se to během přestávky přerodilo na úder hlavou a pět plus do konce a trest do dalšího zápasu," řekl Ujčík.

Ujčík a Květoň.

Naštvaný trojnásobný mistr světa po krátké výměně názorů pomalu odcházel do kabin. Hlavu sklopenou. Věděl, že velký sen o zlatu s vítkovickým týmem se možná rozplynul. Jeho spoluhráči sice bojovali, bez nejlepšího střelce ale nakonec padli 1:5 a museli sledovat radostné křepčení domácích hráčů s pohárem pro mistra extraligy.

Ujčík u toho ovšem na ledě nebyl, nepřišel si ani pro stříbrnou medaili. "Asi si to dokáže každý představit, když má člověk nějaký sen a tady ty kreténi mu to pos...," konstatoval zklamaně. "Radost a pocit z toho našeho stříbra je super. Ale kdyby pro mě nepřišel Malík, tak bych v sobě nenašel sílu tam přijít," připustil Ujčík, kterého užíral kromě pocitu křivdy také smutek, že ublížil kamarádům.

Ujčík a Květoň.

"Neviděl jsem, co se stalo, ale stojím za ním. Viktor je hrozně dotčený, stojí si za svým, že faul na nějakých pět minut a do konce utkání to určitě nebyl. Pokud to však nebylo tak brutální, tak je to zbytečné zasáhnutí do celé série," mínil Malík. Nakonec se pousmál i zdrcený kanonýr.

"Budu to brát tak, že tohle mužstvo dokázalo strašně moc a jsem za to hrozně vděčnej, i když člověk chce vždycky víc a to ho žene dopředu," zakončil Ujčík než nasedl do týmového autobusu.

Anketa

Byl trest do konce utkání pro Ujčíka správný?

Ano, úder hlavou tam byl 148
Ne, bylo to hodně přísné. Desetiminutový osobní trest byl dostačující 743

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...