Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ukřivděný Ujčík: 'Ti kreténi to celé pos....'

Sport

  10:04
OSTRAVA/PRAHA - Nechal se hloupě rozhodit. Vyprovokovat od kluka o šestnáct let mladšího. Ovšem i tak cítil křivdu. Vítkovický ofenzivní klenot Viktor Ujčík poslední dvě třetiny finále hokejové extraligy sledoval pouze z kabiny. Na konci úvodního dějiství totiž helmou trefil domácího útočníka Davida Květoně a hlavní sudí jej vyloučili do konce zápasu. "Za úder hlavou považuji něco jiného," zlobil se zkušený útočník.

Ujčík a Květoň. foto: Repro: ČT4.

První třetinu úterního pátého finále vyhráli třinečtí 2:1 a ani zdaleka nebylo rozhodnuto o jejich mistrovské koruně. Vítkovice se rvali, bojovali, jenže poté je stihla tvrdá rána. Po konci třetiny se slovně opřel provokatér David Květon do hostujícího esa Viktora Ujčíka.

VÍCE K TÉMATU

Ten ke dvaadvacetiletému mladíkovi přijel a odstrčil ho hlava na hlavu (helma na helmu). "Vyříkávali jsme si nějaké věci, on tam na mě začal hejkat, tak jsem se k němu postavil a odstrčil ho plexisklo na plexisklo," uvedl po zápase osmatřicetiletý nejlepší kanonýr českého play off historie.

NA SITUACI SE PODÍVEJTE ZDE (ve videu od času 71:00 min)

Nejvíce ale Ujčíka vytočila reakce hlavních sudí Országha s Baluškou. Nejprve totiž dostal pouze desetiminutový trest, který rozhodčí o přestávce přehodnotili jako úder hlavou a trest do konce zápasu. "Přijdu tam a najednou se to během přestávky přerodilo na úder hlavou a pět plus do konce a trest do dalšího zápasu," řekl Ujčík.

Ujčík a Květoň.

Naštvaný trojnásobný mistr světa po krátké výměně názorů pomalu odcházel do kabin. Hlavu sklopenou. Věděl, že velký sen o zlatu s vítkovickým týmem se možná rozplynul. Jeho spoluhráči sice bojovali, bez nejlepšího střelce ale nakonec padli 1:5 a museli sledovat radostné křepčení domácích hráčů s pohárem pro mistra extraligy.

Ujčík u toho ovšem na ledě nebyl, nepřišel si ani pro stříbrnou medaili. "Asi si to dokáže každý představit, když má člověk nějaký sen a tady ty kreténi mu to pos...," konstatoval zklamaně. "Radost a pocit z toho našeho stříbra je super. Ale kdyby pro mě nepřišel Malík, tak bych v sobě nenašel sílu tam přijít," připustil Ujčík, kterého užíral kromě pocitu křivdy také smutek, že ublížil kamarádům.

Ujčík a Květoň.

"Neviděl jsem, co se stalo, ale stojím za ním. Viktor je hrozně dotčený, stojí si za svým, že faul na nějakých pět minut a do konce utkání to určitě nebyl. Pokud to však nebylo tak brutální, tak je to zbytečné zasáhnutí do celé série," mínil Malík. Nakonec se pousmál i zdrcený kanonýr.

"Budu to brát tak, že tohle mužstvo dokázalo strašně moc a jsem za to hrozně vděčnej, i když člověk chce vždycky víc a to ho žene dopředu," zakončil Ujčík než nasedl do týmového autobusu.

Anketa

Byl trest do konce utkání pro Ujčíka správný?

Ano, úder hlavou tam byl 148
Ne, bylo to hodně přísné. Desetiminutový osobní trest byl dostačující 743

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Mohlo by vás zajímat