20. června 2011 20:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT: Panenkův dloubáček forever

Pochod příznivců Bohemians 1905 zahájil Panenka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pochod příznivců Bohemians 1905 zahájil Panenka. | foto: ČTK

PRAHA Kolik mimořádných gólů z uplynulé fotbalové sezony si vybavíte? Bude jich pár, a to jsou vaše vzpomínky ještě čerstvé. Zkuste se podívat víc do minulosti a mlha zhoustne. Při pohledu 35 let zpátky se najednou zase rozplyne.

Dloubák z Bělehradu v podání Antonína Panenky má výjimečné parametry ze dvou důvodů. Fotbalový virtuos z Vršovic ho v červnu 1976 použil v unikátní chvíli. Ještě nikdo nekopal rozhodující penaltu ve finále mistrovství Evropy dvakrát za život a také Panenka měl jen jeden pokus. Podtrhnul ho unikátním provedením. Poslat míč zlehka doprostřed branky představuje překvapivé, drzé a úžas vyvolávající řešení.

Jen Karel Poborský a jeho o dvacet let mladší padáček proti Portugalsku se přiblížil kousku, který poznávají všude na světě. Panenkovo mistrovské dílo je potřeba si stále připomínat. Už jen proto, že dnes nemá záložník s knírkem na českých trávnících rovnocenného nástupce.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.