10. června 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT: Vychytralý svazový populismus

Mladá Boleslav - Olomouc (fanoušci). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladá Boleslav - Olomouc (fanoušci). | foto: ČTK

PRAHA Funkcionáři fotbalového svazu doporučili jiným svazovým funkcionářům, aby si svaz sypal popel na hlavu. Může se to zdát úsměvné, hloupé, k ničemu, ale tak to prostě je. Svaz byl totiž pořadatelem finále domácího poháru, které vyvrcholilo řáděním fanoušků.

Proto sám sebe předvolal před vlastní disciplinární komisi, která navrhne výkonnému výboru (zase svazu), aby schválil pokutu 400 tisíc korun pro svaz a po sto tisíci korunách pro hlavní aktéry zápasu, Mladou Boleslav a Olomouc.

Celou částku pak hodlá poslat na charitu. To je jistě úctyhodné, ale nezdá se vám to jako populistický krok? Určitě se zalíbí lidem, ale existuje spousta způsobů, jak takové peníze správně využít přímo ve fotbale – na rozvoj mládeže, stavbu nových hřišť pro veřejnost, převýchovu divokých fanoušků či pořízení vyškolené pořadatelské služby.

V době, kdy minimálně polovinu klubů ligy trápí dluhy a národní tým tápe, by charitativní příspěvek potřeboval spíš sám svaz.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.