18. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Reprezentační ústupek Růžičkovi? Takhle to bude serióznější

Už se nebude muset schovávat. Vladimír Růžička v neoficiální funkci na zápase... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Už se nebude muset schovávat. Vladimír Růžička v neoficiální funkci na zápase... | foto: MAFRA - Petr BílekMAFRA

Hokejový fanatik. Trefněji snad ani trenéra Vladimíra Růžičku nazvat nelze. Svaz s ním prodloužil smlouvu i pro následující sezonu, přestože původně jeho setrvání mělo být závislé na úspěchu na domácím šampionátu.

Zároveň Růžičkovi povolil práci v některém z klubů.

Jde o logický krok, protože Růžička pro svou obdivovanou zapálenost každodenní přímý kontakt s vrcholovým hokejem potřebuje. Není ideální, když kouč sedí na dvou židlích a během reprezentační akce vyřizuje klubové záležitosti. Nemělo by to být pravidlem.

Ale v případě Růžičky? Vždyť už stejně dlouhé měsíce neoficiálně pomáhá Chomutovu.

Věřte, že byste ho jen jako diváka na stadionu na dlouho nepřikovali. A teď aspoň slíbil, že reprezentace bude mít v případě kolize přednost. Šéf svazu Tomáš Král správně prohlásil: „Bude to serióznější.“

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Najdete na Lidovky.cz