12. srpna 2008 12:25 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Berdych se na Federera těší

Roger Federer se v 3.kole potká s Tomášem Berdychem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer se v 3.kole potká s Tomášem Berdychem. | foto: AFP

PEKING Pouze jednou v kariéře dokázal český tenista Tomáš Berdych porazit světovou jedničku posledních let Rogera Federera. O senzační výsledek se postaral před čtyřmi lety na olympijských hrách v Aténách, kde tehdejšímu králi tenisu vystavil stop v druhém kole. Na olympiádě v Pekingu podle všeho dojde na reprízu jejich souboje, tentokrát v duelu třetího kola.

"Moc lepších zápasů si člověk přát nemůže. Asi to bude večer a na centru. Určitě to bude hezký zápas. Nemám důvod, proč bych se z toho stresoval," řekl Berdych novinářům po dnešní výhře v druhém kole nad Italem Andreasem Seppim.

V té chvíli ještě nevěděl, jestli přes nástrahy druhého kole přejde i fenomenální Švýcar, ale předpokládal, že se tak stane. "Na jednu stranu by určitě bylo lepší mít přijatelnější los, na druhou stranu si člověk může říci, co více si přát. Těším na zápas a jak se říká, šance je vždy," uvedl dvaadvacetiletý tenista.

Federer na turnajích před olympiádou nepodával zrovna excelentní výkony a připsal si několik nečekaných porážek. Podle Berdycha si ale stále drží svůj vysoký standard. Svého očekávaného soupeře sledoval v části jeho úvodního vystoupení proti Dmitriji Tursunovovi z Ruska a moc radosti mu neudělal. Hrál totiž velmi dobře.

"Myslel jsem si, že by to mohlo být docela vyrovnané utkání, protože Rus hraje poměrně dobře. Ale když jsem ho viděl, tak v zápase to byl starý dobrý Roger. Předváděl tenis jako před rokem. Možná z něj ten tlak trochu spadl a vše si urovnal. Do konce roku bude opět hodně nepříjemný," předpokládá Berdych. V Pekingu má navíc Federer velkou motivaci uspět. Olympijský turnaj totiž ještě nikdy v kariéře nevyhrál.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz