19. února 2018 20:21 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Kanadští bobisté po olympijském dramatu nechápali radost Němců

Radost německého dvojbobu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost německého dvojbobu. | foto: ČTK/AP

Pchjongčchang Kanadským bobistům Justinu Krippsovi a Alexanderu Kopaczovi chvíli trvalo, než pochopili obrovskou radost německých soupeřů Francesca Friedricha a Thorstena Margise po poslední jízdě olympijského závodu dvojbobů. Sami z výsledkové tabule vyčetli, že zůstali na prvním místě a křepčení rivalů je proto zaskočilo, než zjistili, že Němci dosáhli na setinu stejného součtu časů a zlaté medaile náležejí i jim.

„Pár minut mi to trvalo. Ptal jsem se Thorstena, že si nejsem jistý, jestli dobře rozumím tomu, co se právě stalo,“ přiznal brzdař Kopacz. „Já myslel, že jsme vyhráli jen my. Viděl jsem tam u nás tu jedničku. A oni najednou vyskákali z bobu a začali kolem dovádět, tak jsem si říkal: ‚Ty jo, ty se teda z našeho úspěchu radují‘,“ řekl Kripps.

„Kanaďani si mysleli, že nejsme při smyslech. Proč se tolik radujeme ze stříbra a jim gratulujeme k vítězství,“ líčil rozesmátý Friedrich, který měl před poslední jízdou na Krippse ztrátu šest setin sekundy. „Snad až napotřetí se nám podařilo jim vysvětlit, že jsme vyhráli společně,“ pokračoval.

Dramatickým finále s nerozhodným výsledkem vyvrcholila mezi kanadským a německým pilotem rivalita ze Světového poháru. V něm měl těsně navrch Kripps a sesadil čtyřnásobného mistra světa v dvojbobech Friedricha z trůnu. „Každý rok spolu bojujeme a teď jsme oba olympijští vítězové. To je šílené. Ale Justin si to zasloužil,“ řekl Friedrich. „Teď jen doufejme, že mají (pořadatelé) čtyři zlaté,“ dodal Margis.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!