Online reportáž

• Ester Ledecká v Soči postoupila z kvalifikace.

Ester Ledecká v Soči postoupila z kvalifikace. / Autor: Reuters

Hokejisté Švédska se stali prvním semifinalistou olympijského turnaje. Překvapivé čtvrtfinalisty Slovince porazili jasně 5:0 a narazí na lepšího ze zápasu Rusko - Finsko. VÍCE ZDE
Snowboardistka Ester Ledecká se na olympijských hrách v Soči probila v paralelní obřím slalomu mezi elitní osmičku. Dál ale už ne a skončila ve čtvrtfinále. VÍCE ZDE
Mezi české medailové naděje se zařadil i lyžař Ondřej Bank. Po 1. kole obřího slalomu je druhý, 2. závěrečné kolo je na programu v 11:30 SEČ.
Ledecká postoupila z kalifikace! Český snowboardistka v pararelním slalomu se v prvním kole umístila na 10. příčce a s nejlepší šestnáctkou závodnic je v osmifinále, které začne v 10:00 SEČ.
Čeští hokejisté jsou ve čtvrtfinále hokejového turnaje! Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika porazili ve federálním derby Slovensko 5:3 VÍCE ZDE
  • Roman Červenka si položil brankáře Laca.

Roman Červenka si položil brankáře Laca. / Autor: MAFRA - Michal Růžička

Další medaile pro český biatlon! Ondřej Moravec v závodě s hromadným startem vybojoval už svůj druhý cenný kov - ke stříbru ze stíhačky tentokrát přidal bronz. VÍCE ZDE
Sdruženář Miroslav Dvořák v závodu severské kombinace skončil těsně za elitní desítkou. V běžecké části stáhl manko po skoku na lyžích na velkém můstku a vybojoval 11. místo. Zlato slaví Joergen Graabak z Norska. VÍCE ZDE
Česká rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná znovu neuspěla. V závodě na 1 000 metrů spadla v rozjížďce a přišla o postup do čtvrtfinále VÍCE ZDE
Českým lyžařkám se v olympijském obřím slalomu nedařilo. Šárka Strachová, Kateřina Pauláthová ani Martina Dubovská nedokončily první kolo. Už druhé zlato získala v Soči Tina Mazeová . VÍCE ZDE
Mužský závod ve snowboardcrossu vyhrál Francouz Pierre Vaultier. Čeští reprezentanti David Bakeš a Emil Novák vypadli v osmifinále a shodně obsadili 25. místo. VÍCE ZDE
Český hokejista Michael Frolík cítí před bitvou se Slovenskem velké napětí. A také potřebnou motivaci. "Kdybychom hráli proti jinému soupeři, asi bych Slovákům fandil. Takhle jeden z nás zažije hořký konec. Doufám, že to budou oni," pravil.
  • Zprava Michael Frolík z ČR a Roman Josi ze Švýcarska.

Zprava Michael Frolík z ČR a Roman Josi ze Švýcarska.

Kritika? Kdepak, olympiáda v Soči sklízí v posledních dnech i chválu. "Perfektní! Co jsem slyšel od spoluhráčů, tak ve srovnání s olympiádou v Turíně je to tady jako v Las Vegas," usmíval se brankář Jakub Kovář. VÍCE ZDE
Němečtí skokani na lyžích vyhráli na olympijských hrách v Soči dramatickou soutěž družstev a ukončili panování Rakušanů. Bronz získalo Japonsko. České kvarteto skončilo sedmé. VÍCE ZDE
Desítky ruských fanoušků se v pondělí shromáždily u americké ambasády v Moskvě, aby protestovaly proti rozhodčímu Bradu Meierovi, jenž v sobotním prestižním utkání hokejistů Ruska a USA neuznal sborné gól. I když mezinárodní federace IIHF konstatovala, že Meierův verdikt byl správný, některé ruské fanoušky i komentátory to nezviklalo. Pár příznivců vyrazilo k velvyslanectví s velkým transparentem s Meierovým portrétem a skandovalo na jeho adresu posměšky.
Čeští bobisté Jan Vrba s Michalem Vackem obsadili v olympijském závodě 24. pozici. Vyhráli Rusové v čele s vlajkonošem Alexandrem Zubkovem. VÍCE ZDE
Krasobruslaři Meryl Davisová a Charlie White se stali prvním americkým tanečním párem, který získal olympijské zlato. Po krátkém tanci vytvořili světový rekord i v tom volném a obdrželi celkovou známku 195,52 bodu. VÍCE ZDE
Biatlonistka Gabriela Soukalová má stříbrnou olympijskou medaili! Česká kráska nestačila v závodě na 12,5 kilometru s hromadným startem pouze na Bělorusku Darju Domračevovou.