Úterý 26. ledna 2021svátek má Zora 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Abraham bude v MotoGP v Brně rád i za jediný bod

Bývalý český jezdec MotoGP Karel Abraham. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý český jezdec MotoGP Karel Abraham. | foto: ČTK/AP

BRNO/PRAHA Motocyklový jezdec Karel Abraham bude v nedělním závodě MotoGP na domácí trati v Brně spokojený s každým získaným bodem. I kdyby měl být jen jeden. Letošní sezona jedinému českému zástupci v královské kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů nevychází vůbec podle představ a po devíti závodech má na kontě jen čtyři body.

„Letos mám velký problém bodovat, což je strašná škoda, protože loni jsem získával body takřka v každém závodě. V lepším případě jsem se umístil do desítky. Ten jeden bod za patnácté místo by proto byl pro mě obrovským úspěchem. Pojedu na 110 procent. Pokud se mi podaří bodovat, tak to bude pro mě skvělý víkend,“ řekl Abraham novinářům na dnešní tiskové konferenci v Brně.

Za špatnými výsledky nevidí vlastní zhoršené výkony. „Jezdecky jsem se nezměnil. I motorka pracuje. Je (ale) dva roky stará, což je ještě s jedním jezdem z MotoGP nejstarší ve startovním poli,“ uvedl Abraham.

V Brně se sezona zlomí do druhé poloviny, proto by už po nedělním závodě rád měl víc jasno o své budoucnosti. Nabídku má. „Nemohu tomu nechat úplně volný průběh, částečně se ale na situaci dívám s nadhledem. Nějak to musí dopadnout. Nabídka je vážná, a když budeme chtít, tak ji můžeme uzavřít. Je otázka, zda se najdou schůdné podmínky pro obě strany,“ řekl Abraham.

Jezdit by chtěl na letošním modelu Ducati, ale stáj zatím odtajnit nechce. „Tlačím na to, že chci tento model. Stále se dolaďují podmínky, kterých je ještě hodně. Jaká bude motorka, jaké náhradní díly, jací mechanici, servis. Kolik bude všechno stát. Zda mi bude něco hrazeno, co dostaneme od týmu. Těch nedořešených otazníků je ještě hodně,“ podotkl Abraham.

Nyní ale zaměřuje pozornost na nedělní závod. V přípravě nedělá rozdíl v tom, že jede doma. „Není jak se speciálně na domácí závod připravovat. Je to stejné jako na každou jinou Grand Prix. Podobné to je s tratí. V Brně není nějaká zatáčka nebo pasáž, kterou bych nesnášel a naopak miloval. Je to vyrovnané, stejně jako na jiných okruzích. Rozdíl je pouze v doprovodných akcích, které musím absolvovat. Začíná jich být už moc. Takže některé vynechám, abych měl klid na přípravu,“ dodal Abraham.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!