27. června 2014 10:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Americká atletka zaběhla osmistovku v 34. týdnu těhotenství

Alysia Montaňová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alysia Montaňová. | foto: ČTK/AP

SACRAMENTO/PRAHA Americká atletka Alysia Montaňová si ve čtvrtek na domácím šampionátu v Sacramentu zaběhla osmistovku, i když je ve 34. týdnu těhotenství. Pětinásobná národní šampionka a bronzová medailistka z halového mistrovství světa z roku 2010 v Dauhá dokončila rozběh v čase 2:32,13.

Osmadvacetiletá Montaňová sice na většině trati ztrácela na ostatní přes 120 metrů a skončila poslední, ale na stadionu si užila velký aplaus.

"Běhala jsem v průběhu celého těhotenství a cítila jsem se při tom opravdu moc dobře. Hlavně jsem dnes nechtěla, aby mě ostatní předběhly o kolo, to by se na osmistovce stalo snad poprvé," usmívala se v cíli.

Svůj start konzultovala s lékaři, kteří její nápad závodit pouhých sedm týdnů před očekávaným datem narození prvního dítěte podpořili. "Díky tomu jsem se přestala obávat, co by si mohl svět myslet o ženě, která běhá při těhotenství," řekla.

Aktivitu prý v posledních měsících nijak neomezovala, spíš naopak. "Zjistila jsem, že cvičení během těhotenství je pro matku i dítě mnohem lepší. Dělala jsem věci, které normálně dělám. Byl to zkrátka běžný rok, jen jsem při něm byla navíc těhotná," uvedla Montaňová, jejímž maximem na osmistovce je čas 1:57,34.

Lidovky.cz, ČTK

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)