2. května 2015 14:01, aktualizováno  18:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rozčílený Murray se pustil do Rosola: Každý tě nenávidí, nikdo tě nemá rád

Lukáš Rosol na turnaji v Mnichově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Rosol na turnaji v Mnichově. | foto: ČTK/AP

MNICHOV Andy Murray má za sebou další vyhrocenou bitvu s českým tenistou. Po dramatickém semifinále Australian Open s Tomášem Berdychem zažil v sobotu v Mnichově vypjatý střet s Lukášem Rosolem. Favorizovaný Brit čtvrtfinále nakonec vyhrál, v jeho průběhu si však stěžoval na chování soupeře.

Rosol překvapivě získal nad světovou trojkou první set 6:4 - a když si pak se soupeřem vyměňoval strany, lehce do něj strčil. Murrayho tím vyvedl z míry, Brit se hned obrátil na rozhodčího.

A rozčílení v něm zjevně vřelo. Když se pak chystal na příjem, zamumlal na adresu Rosola: „Děláš to každý týden. Nikdo tě na okruhu nemá rád. Každý tě nenávidí.“

Murray se dokázal na zbytek zápasu zkoncentrovat, vyhrál zbylé dva sety 6:3, 6:2. A úspěšně tak začal svůj nabitý den, v němži zvítězil i v semifinále nad Robertem Bautistou a pod dozorem nového trenéra Jonase Björkmana poprvé v kariéře postoupil na antuce do finále. Padl až ve třetím duelu dne, kterým bylo semifinále čtyřhry.

Srážka Rosola s Murraym

Reakce Murrayho

Jednu vyhrocenou bitvu s českým tenistou už letos Murray zažil. V semifinále Australian Open při zápase s Tomášem Berdychem pořvávala na Čecha Murrayho tehdejší přítelkyně, nyní už manželka Kim (více čtěte ZDE).

Ondřej Novotný

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?