Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

ANKETA: České sportovní celebrity by chtěly olympiádu v roce 2016 v Madridu

Stříbrný oštěpařka Barbora Špotáková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stříbrný oštěpařka Barbora Špotáková. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Již v pátek se bude v Kodani rozhodovat o pořadatelském městě pro Letní olympijské hry v roce 2016. Komu ze čtyř kandidátů (Chicago, Madrid, Rio de Janeiro, Tokio) by daly hlas čtyři oslovené české sportovní celebrity?

ANKETA LN


Barbora Špotáková (olympijská vítězka v hodu oštěpem): Vybrala bych Madrid, kde jsem už několikrát závodila. Bývá tam sice horko, ale učím se španělsky a není to tak daleko. Jenže – mohou být po Londýně 2012 další hry v Evropě? To by asi bylo nespravedlivé, takže bych dala hlas Tokiu. Na Japonsko se mi dobře vzpomíná, v Ósace jsem předloni vyhrála mistrovství světa a Japonci byli jako pořadatelé perfektní.

Milan Jirásek (předseda ČOV): Kdybych měl uvažovat jako dobrý hospodář Českého olympijského výboru, vybral bych Madrid, protože by nám odpadly problémy s časovým posunem, předchozími kempy a podobně. Madrid by pro nás byl nejvýhodnější. Je sice pravda, že v Jižní Americe olympijské hry ještě nikdy nebyly, ale košile bližší než kabát. Šance všech čtyř měst jsou ale přibližně stejné.

Petr Svoboda (atlet překážkář): Poslední hry byly v Evropě a Asii, příští budou zase v Evropě, tak teď je řada na Americe. Tudíž – Chicago. Myslím, že Američané mají takové finanční prostředky, že by se mohli přiblížit Pekingu. Sám bych chtěl zažít olympiádu, která by se, pokud jde o péči o sportovce, přiblížila Pekingu alespoň ze tří čtvrtin. Čínu už těžko někdo trumfne. A Chicago hry podle mě dostane.

Dana Zátopková (olympijská vítězka v hodu oštěpem): Vybrala bych Rio de Janeiro, protože Jižní Amerika ještě nikdy olympiádu neměla. A proč Brazilcům nevyjít vstříc? Je přece dobře známo, že už jsou na výši nejen ve fotbale, ale i v jiných sportech, v atletice v neposlední řadě. To už ale byli dávno, olympijské hry v Helsinkách a v Melbourne vyhrál trojskokan Da Silva, což byl velký přítel české atletiky a naučil se dvě české písničky.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?