Neděle 22. května 2022, svátek má Emil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ANKETA: České sportovní celebrity by chtěly olympiádu v roce 2016 v Madridu

Sport

  10:10aktualizováno  11:14
PRAHA - Již v pátek se bude v Kodani rozhodovat o pořadatelském městě pro Letní olympijské hry v roce 2016. Komu ze čtyř kandidátů (Chicago, Madrid, Rio de Janeiro, Tokio) by daly hlas čtyři oslovené české sportovní celebrity?

Stříbrný oštěpařka Barbora Špotáková. foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

ANKETA LN


Barbora Špotáková (olympijská vítězka v hodu oštěpem): Vybrala bych Madrid, kde jsem už několikrát závodila. Bývá tam sice horko, ale učím se španělsky a není to tak daleko. Jenže – mohou být po Londýně 2012 další hry v Evropě? To by asi bylo nespravedlivé, takže bych dala hlas Tokiu. Na Japonsko se mi dobře vzpomíná, v Ósace jsem předloni vyhrála mistrovství světa a Japonci byli jako pořadatelé perfektní.

Milan Jirásek (předseda ČOV): Kdybych měl uvažovat jako dobrý hospodář Českého olympijského výboru, vybral bych Madrid, protože by nám odpadly problémy s časovým posunem, předchozími kempy a podobně. Madrid by pro nás byl nejvýhodnější. Je sice pravda, že v Jižní Americe olympijské hry ještě nikdy nebyly, ale košile bližší než kabát. Šance všech čtyř měst jsou ale přibližně stejné.

Petr Svoboda (atlet překážkář): Poslední hry byly v Evropě a Asii, příští budou zase v Evropě, tak teď je řada na Americe. Tudíž – Chicago. Myslím, že Američané mají takové finanční prostředky, že by se mohli přiblížit Pekingu. Sám bych chtěl zažít olympiádu, která by se, pokud jde o péči o sportovce, přiblížila Pekingu alespoň ze tří čtvrtin. Čínu už těžko někdo trumfne. A Chicago hry podle mě dostane.

Dana Zátopková (olympijská vítězka v hodu oštěpem): Vybrala bych Rio de Janeiro, protože Jižní Amerika ještě nikdy olympiádu neměla. A proč Brazilcům nevyjít vstříc? Je přece dobře známo, že už jsou na výši nejen ve fotbale, ale i v jiných sportech, v atletice v neposlední řadě. To už ale byli dávno, olympijské hry v Helsinkách a v Melbourne vyhrál trojskokan Da Silva, což byl velký přítel české atletiky a naučil se dvě české písničky.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat