20. prosince 2015 19:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Basketbalista se bál ducha. Objednal si vlastní hotel a pak dal nejvíc bodů

Basketbalista Los Angeles Lakers Louis Williams. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Basketbalista Los Angeles Lakers Louis Williams. | foto: youtube.com

OKLAHOMA CITY/PRAHA Pověrčivý basketbalista Louis Williams z Los Angeles Lakers odmítl bydlet s týmem v hotelu v Oklahoma City. Bál se totiž ducha, který měl už v předchozích letech vystrašit několik hráčů NBA. Objednal si vlastní hotel a druhý den byl nejlepším střelcem svého týmu.

Hotel Skirvin Hilton v americkém městě Oklahoma City má mezi hráči NBA špatnou pověst. Několik z nich v něm údajně zažilo nadpřirozené výjevy, které měly negativně ovlivnit jejich výkony.

Podle pověsti má v hotelu strašit duch bývalé domácí Effie, která se o něj starala ve dvacátých letech minulého století. Ovdovělý majitel hotelu s ní měl mít vztah, ale po jejím otěhotnění ji údajně zavřel v posledním patře. Pověst vypráví, že Effie zešílela a společně s dítětem vyskočila z okna.

V lednu 2010 zažili v hotelu bezesnou noc někteří hráči New Yorku, kteří následujícího dne prohráli s domácím týmem Thunder a nezdar svedli právě na podivné noční okolnosti.

Konkrétní projevy pak o několik týdnů později popsali někteří hráči Chicaga. Taje Gibsona vyděsilo náhlé bouchnutí dveří od koupelny uprostřed noci. Jeho spoluhráč Derrick Rose zase slyšel divné rány.

Příběhy kolegů vyděsily devětadvacetiletého Williamse natolik, že noc v hotelu ani neriskoval a zaplatil si noc v jiném. Druhý den pak Lakers prohráli o čtyřicet bodů 78:118. Williams byl ale s 20 body nejlepším střelcem týmu. Paranoiu ostatních basketbalistů tak jeho rozhodnutí možná spíše posílí.