18. června 2011 20:44 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Basketbalista Welsch mění působiště, odchází do Belgie

Jiří Welsch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Welsch. | foto: ČTK

CHARLEROI Novým působištěm basketbalisty Jiřího Welsche bude Charleroi. Jednatřicetiletý český hráč, který po ročním angažmá skončil v madridském celku Estudiantes, se upsal belgickému šampionovi na dva roky.

Welsch tak po odchodu z NBA v roce 2006 okusí poprvé jinou než španělskou ligu, kde předtím hrál čtyři roky za Málagu. Charleroi bude pomáhat s obhajobou mistrovského titulu z předchozích čtyř let a v říjnu ho čeká s belgickým týmem kvalifikace o Evropskou ligu.

Zástupce klubu Spirou upoutal rodák z Holic už před pěti lety v kvalifikaci mistrovství Evropy. "Poprvé jsem ho zaznamenal, když spolu hrály reprezentace Belgie a České republiky. Už tehdy mě zaujal," uvedl sportovní ředitel Charleroi Jacques Stas na klubovém webu. Welsch tehdy pomohl ke dvěma výhrám na Belgií, přičemž v prvním zápase se blýskl 31 body.

"Je to všestranný hráč s velkými zkušenostmi a dobrou pověstí, který nám má co nabídnout," prohlásil Stas na adresu bývalého hráče Golden State, Bostonu, Clevelandu a Milwaukee. Před odchodem do NBA nastupoval Welsch za Spartu Praha a Olimpiji Lublaň.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA VÝTAHŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč