Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bauerovi se útok na medaili nezdařil, skončil až dvanáctý

Sport

  16:02aktualizováno  20:43
VANCOUVER - Poslední velká naděje na medaili pro českou výpravu zhasla. Lukáš Bauer nepotvrdil roli favorita a v závodě na 50 kilometrů skončil až dvanáctý.

Lukáš Bauer v cílové rovince. foto: ČTK

Většina závodu se jela v hromadné skupině, postupně odpadali ti nejhorší. Bauer se stále držel na předních pozicích. Ztratil dvakrát při výměně lyží. Po prvním přezutí jej navíc postihl hromadný pád, do kterého se Bauer připletl, postupně ale ztrátu stáhl.

Do předposledního kola dokonce vyrazil Bauer na druhém místě. Pokusil se o trhák, ale vydalo se s ním dalších deset jezdců. Střídal se chvíli ve vedení s Rusem Legkovem. Tak se vbíhalo i do posledního kola. Pak dopadla na Lukáše krize a postupně se propadal na konec skupinky. Tradiční skvělý závěr proměnil v zlatou medaili fenomenální Nor Northug. Ve sprintu porazil Němce Teichmana.

V souboji o bronz uspěl Olsson, jemuž hodně pomohl i pád Švýcara Daria Cologni několik desítek metrů před cílem. Bauer nakonec za Northugem zaostal o necelých čtrnáct sekund, se ztrátou téměř pěti minut dojel Jiří Magál na 29. pozici. Martin Jakš a Milan Šperl nestartovali kvůli nemoci.

Závod on-line

Sledovali jsme vývoj závodu on-line ZDE

Do závodu na 50 kilometrů klasickou technikou s hromadným startem vyrazil Lukáš Bauer s medailovými ambicemi, posílen ziskem dvou bronzů. Právě na úspěch v maratonu si před olympiádou nejvíce věřil.

"Nebojím se říct, že patřím k favoritům padesátky," tvrdil před závodem Bauer.

Bauer: Dnešní výkon neovlivní spokojenost s olympiádou

"I když jsem byl konfrontován s tím, že nemohu být spokojen, tak dvanácté místo je spokojenost. Bylo to otevřené do posledního kopce, ale tahal jsem za kratší konec," řekl Bauer novinářům. "I když mi neuvěříte, že jsem s tím spokojený, tak dnešní výkon určitě neovlivní naprostou spokojenost s olympiádou. Individuální bronz a ze štafety je výborný. Ten bronz ze štafety nečekaný, o to asi hezčí," prohlásil.

Trenér Miroslav Petrásek říkal, že jeho svěřenec odběhl v pohodě první třicítku. Od 40. kilometru ale bylo vidět, že Bauerův projev není ideální.

"Na Lukášovi bylo vidět, že toho má plný zuby. Padesátka taková je, rozhoduje se v posledních deseti kilácích a dneska byli lepší," uvedl Petrásek, ale stejně jako běžec celou olympiádu vyzdvihl. "Lukáš odjezdil vynikající olympiádu. Co start, to výborný výkon. Padesátka je specifická disciplína, Lukášovi v závěru došly síly a vybojoval to, co vybojoval." Padesátka se podle Bauera na jednu stranu vyvíjela dobře do posledního kopce, ale už posledních sedm kilometrů se český běžec cítil špatně. "Pořád jsem se udržel ve skupině, nebo se do ní zase dostal. Když se rozjel finiš, tam už to nešlo. V cílovém kopci, tam už jsem to neukvrdlal," konstatoval Bauer.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...