21. srpna 2014 19:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Baumrtová je na ME znovu pátá, Závadová vylepšila rekord

Česká plavkyně Simona Baumrtová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká plavkyně Simona Baumrtová | foto: Reuters

BERLÍN/PRAHA Plavkyně Simona Baumrtová nedosáhla na medaili na mistrovství Evropy ani ve svém druhém závodě, na znakové stovce obsadila páté místo. Stejnou pozici byť v novém českém rekordu brala Barbora Závadová na dvoustovce polohově.

"Jsem tady ve formě," pochvalovala si česká plavkyně v Berlíně, když brala v závodě na 400 metrů 4. místo. Ten je sice její silnější tratí, však na minulém šampionátu v Debrecínu brala bronz, ale po semifinále dvoustovky, kdy ubrala 42 setin z předchozího rekordu Baumrtové a obsadila sedmé místo, myslela 21letá závodnice vysoko i tentokrát.

Ve finále Závadová zaplavala za 2:13,24 minuty, ukrojila dalších 15 setin a o víc než čtyři sekundy tak vylepšila svůj čas z rozplavby olympijského závodu v Londýně 2012, kde se ani neprobila mezi šestnáctku finalistek.

Titul obhájila Maďarka Katinka Hosszúová v novém rekordu kontinentálního šampionátu, titul "železná lady" by si však mohla vysloužit Mireia Belmonteová. Španělka obsadila v předchozím závodě na 800 metrů volný způsob druhé místo a jen co vylezla z bazénu, osušila se a vyklepala svaly, startovala hned do polohovky.

Ještě po 50 metrech držela bronzovou příčku, pak se ale projevila únava z náročného dvojboje a Španělka dohmátla poslední, víc než 10 sekund za novou šampionkou.

Filip Grim

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA ŠTÍHLÉ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč