Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych po výhře nad Tomicem: Dva sety jsem hledal rytmus

Český tenista Tomáš Berdych | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český tenista Tomáš Berdych | foto: ČTK

LONDÝN (Praha) Na Wimbledonu postoupil do elitní osmičky. Český tenista Tomáš Berdych v osmifinále přehrál Bernarda Tomice ve čtyřech 7:6 (4), 6:7 (5), 6:4 a 6:4. Soupeř se ho marně pokoušel rozhodit. "Se zábavou to fakt nemá nic společného," řekl Berdych po utkání.

Proč je Tomic tak nepříjemný soupeř?
Dva sety jsem hledal rytmus. Hledal jsem cestu, jak si vytvořit tlak. Jak se domluvit s míčem, který na mě letí s víceméně záhadnou rotací. Naštěstí to netrvalo tak dlouho a pak ke konci zápasu už to docela šlo. Ale byla to makačka. Mám obě kolena odřená.

Prosím? Odřená kolena?
Z toho, jak jsem musel chodit pod balony. (úsměv) Často neskákaly víc jak deset centimetrů nad zem. Bernard využívá všech možností na trávě do posledního puntíku.

Byla v utkání důležitá trpělivost, kterou jste si na něj chystal?
No jasně, kdybych ztratil hlavu a koncentraci, mohlo být zle. I po tom zbytečně ztraceném druhém setu, jsem to pořád držel.

Co vám nejvíc vadilo na jeho servisu?
Přišel jsem na return a vůbec neměl čas. Hodně to hnal. Zvedl jsem si ruku, ale sotva jsem ji dal dolů, on hned podával. S tím jsem se musel sžít. Zvykl jsem si, nakonec dal i nějaký ten return a vytvořil na něj tlak.

Byla jiná možnost, než ho přetlačit silou?
No, nevím, jestli s Tomicem můžete dělat něco jiného, než ho přetlačit. Těžko bych ho přehrál technicky, jinou rotací. Nebo že bych hrál ještě pomaleji než on? Na něj se musí trpělivě a zároveň agresivně. Chodit do míčů a volit správná řešení situací.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

SOUTĚŽ: Vyhrajte a zachumlejte se do beránkové soupravy od decoDoma!
SOUTĚŽ: Vyhrajte a zachumlejte se do beránkové soupravy od decoDoma!

Mrazivých večerů přibývá a s nimi i touha zachumlat se do něčeho hřejivého. Souprava NOEL vám toto splní a navíc je v opravdu rozkošném zimním...