Berdych vypadl už v osmifinále Wimbledonu. Kvitová postoupila

17:50aktualizováno  22:13
LONDÝN/PRAHA - V Londýně kraloval, než v osmifinále narazil na Mardyho Fishe, devátého hráče světa. Tomáš Berdych prohrál první set až v osmifinále Wimbledonu, kde ale pro českého tenistu také turnaj skončil. Ve třech setech ho přehrál Američan Fish 7:6, 6:4, 6:4.

Tomáš Berdych foto: ČTK

Nejsilnější zbraní Američana Fishe je beze sporu podání. A tu na Berdycha vytasil již v úvodu vzájemného osmifinálové střetnutí. Fish hned v první hře měl servis a po čtyřech přímých bodech z podání se ujal vedení. V první sadě měl Fish 93% úspěšnost zisku bodu z prvního servisu. "Výborně servíruje, pak si může dělat, co chce. Absolutně jsem nedokázal jeho servis přečíst, abych si mohl vytvořit nějaký tlak," řekl po vyřazení Berdych.

Posledním českým zástupcem ve dvouhrách je Kvitová:

Berdych zase hrál skvělý tenis od základní čáry a i on si udržel své servisy, a tak první sada dospěla do tie-breaku.

Jedním ze zlomů zkrácené hry byla Berdychova dvojchyba za stavu 1:1. V závěru sebevědomý Američan navíc zahrál dvě esa a v utkání se po dvaapadesáti minutách ujal vedení 1:0 na sety. "Já šance nevyužil a on ty své skoro stoprocentně, jako při mé dvojchybě ve zkrácené hře v prvním setu," řekl český tenista.

Fishovi stačily dva brejky
Po přestávce utkání pokračovalo ve stejném stylu. Oba borci těžili ze svých podání a hrál se vyrovnaný tenis. Až do dvaadvacáté hry zápasu. Tomáš Berdych ztratil servis a pracovitý Mardy Fish získal i druhou sadu.

Berdych ve třetím setu dlouho držel naděje na obrat v utkání. Ale téměř neomylný Fish byl proti. V osmém gamu zahrál brejk, Berdych následně snížil ze svého podání, ale po další hře se už Fish radoval z postupu. "Mění často hru. Několikrát udělá chybu, jako v prvním kole juniorů, a pak najednou přijde neuvěřitelná výměna. Je složité na to chytnout rytmus," komentoval šestý nasazený Berdych porážku se současnou americkou jedničkou a světovou devítkou.

Berdych tak nenavázal na loňský úspěch, kdy se dostal až do finále londýnského grandslamu, v němž podlehl Rafaelu Nadalovi. "Odjíždím odtud s pocitem, že jsem vyhrál tři zápasy a přežil první týden. A že jsem určitě měl na to, abych uhrál víc," uzavřel Berdych.

Osmifinále Wimbledonu 2011:

Berdych (7-ČR) - Fish (9-USA) 6:7, 4:6, 4:6

Djokovič (2-Srb.) - Llodra (19-Fr.) 6:3, 6:3, 6:3
López (Šp.) - Kubot (Pol.) 3:6, 6:7 (5:7), 7:6 (9:7), 7:5, 7:5.
Nadal (1-Šp.) - Del Potro (24-Arg.) 7:6 (8:6), 3:6, 7:6 (7:4), 6:4,
Federer (3-Švýc.) - Južnyj (18-Rus.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:3, 6:3,
Tsonga (12-Fr.) - Ferrer (7-Šp.) 6:3, 6:4, 7:6 (7:1),
Murray (4-Brit.) - Gasquet (17-Fr.) 7:6 (7:3),
Tomic (Austr.) - Malisse (Belg.) 6:1, 7:5, 6:4.

Čtvrtfinálové dvojice:
Nadal - Fish, Murray - López, Tsonga - Federer, Tomic - Djokovič.

Úterní program Wimbledonu:
Centrální kurt (začátek 14:00): Lisická (Něm.) - Bartoliová (9-Fr.), Cibulková (24-SR) - Šarapovová (5-Rus.).

Kurt č. 1 (14:00): Kvitová (8-ČR) - Pironkovová (3-Bul.), Paszeková (Rak.) - Azarenková (4-Běl.).