Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Biatlonista Ondřej Moravec má stříbro. Uspěl ve sprintu

Sport

  14:39
ANNECY (Francie) - V týdnu si posteskl, že se v závodech nepotkává ideálně se střelbou. Ale zároveň říkal: "Na lyžích se cítím dobře. Když se to sejde..." V sobotním odpoledni se to sešlo, ve sprintu Světového poháru ve francouzském Annecy-Le Grand Bornand skončil biatlonista Ondřej Moravec druhý. Vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö a třetí skončil domácí favorit Martin Fourcade.

Český biatlonista Ondřej Moravec foto: ČTK

Výborný výkon na lyžích (5. nejrychlejší ze všech) + bezchybná střelba = podruhé v letošní sezoně se Ondřej Moravec postavil na stupně pro nejlepší. Po vítězství smíšené štafety v úvodním závodě Světového poháru v Östersundu si sice ještě připsal sedmou pozici ve vytrvalostním závodě ve Švédsku, ale pak se střelecky trochu hledal, nepřálo mu štěstí. (Soukalová dojela mezi ženami čtvrtá, více čtěte ZDE)

V Le Grand Bornand však do sebe střelecko-běžecké puzzle zapadlo dokonale a 29letý biatlonista se počtvrté v kariéře v individuálním závodě SP vměstnal do elitního tria.

Nestačil pouze na výborného Böa. 20letý Nor předvedl na francouzských tratích suverénní běžecký výkon, ke kterému přidal bezchybné počínání na střelnici a v cíli mohl slavit první triumf v SP. Do nedělní stíhačky vyběhne z první pozice, o 32,9 s před Moravcem.

Český biatlonista bude mít v závěsu domácí hvězdu. Lídr pohárového pořadí Martin Fourcade se totiž ve sprintu na domácí půdě výhry nedočkal. Připravil ho o ni také poslední chybný výstřel v pozici vestoje. V nesnázích se Fourcade ocitl i při výjezdu ze střeleckého stavu, kdy neobratně sebral z podložky pouze jednu hůlku.Trenér mu sice pohotově hodil novou náhradní, jenže na trestném okruhu pak Francouz ztratil příliš.

Spokojený mohl být ve Francii Michal Krčmář, díky bezchybné střelbě skončil na 24. pozici, co je jeho nejlepší výsledek ve Světovém poháru. Jaroslav Soukup obsadil po třech střeleckých minelách až 52. pozici, Lukáš Kristejn figuruje ve výsledcích ještě o deset míst níže.

Autor: