30. listopadu 2011 19:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Biatlonista Šlesingr zahájil SP. Druhým místem

Michal Šlesingr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Šlesingr | foto: ČTK

ÖSTERSUND Český biatlonista Michal Šlesingr ve vytrvalostním závodu SP na 20 km ve švédském Östersundu nestačil pouze na suverénního Francouze Martina Fourcada, jenž vyhrál s náskokem téměř dvou minut. Třetího Němce Simona Schemppa porazil Šlesingr o pouhé dvě desetiny sekundy.

Všichni tři medailisté minuli při střelbě jeden terč. Šlesingr startující s číslem 26 sesadil při doběhu z čela průběžného pořadí Rusa Jevgenije Usťugova, který vybíhal jako první ze všech 103 závodníků. Poté čekal, jak si povedou soupeři za ním. O vítězství mistra světa Fourcada nebylo pochyb, mladší z francouzských bratrů si doběhl pro sedmé individuální prvenství v seriálu v kariéře.

Zato Schempp na Šlesingrovo postavení dlouho útočil, ještě kilometr a půl před cílem měl k dobru téměř sedm sekund. Nakonec za českým reprezentantem těsně zaostal.

Na druhé místo se osmadvacetiletý Šlesingr prosadil v SP potřetí v kariéře, na stupně vítězů se dostal posedmé. Na kontě má zatím jediné vítězství z roku 2008. Další český biatlonista Jaroslav Soukup skončil sedmnáctý, Tomáš Holubec doběhl na 23. místě.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.