Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Biatlonistka Neunerová vyhrála závěrečný závod sezony i celý SP

Sport

  14:58aktualizováno  15:06
CHANTY MANSIJSK - Německá biatlonistka Magdalena Neunerová podruhé v kariéře získala velký křišťálový glóbus pro celkovou vítězku Světového poháru. Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru si letošní prvenství zajistila triumfem v závěrečném individuálním závodu sezony s hromadným startem na 12,5 km v Chanty Mansijsku.

Biatlonistka Magdalena Neunerová pózuje s olympijskými medailemi. foto: Kai PfaffenbachReuters

Vedle velkého glóbu si Neunerová triumfem zajistila i malý glóbus za celkové vítězství v závodech s hromadným startem. Na kontě již měla malý glóbus za stíhačku.

Biatlonistka Magdalena Neunerová vyhrála poslední závod sezony i celkové pořadí SP.

Norský biatlonista Emil Hegle Svendsen obsadil v závěrečném závodu sezony Světového poháru 14. místo, což mu stačilo k zisku velkého křišťálového glóbu pro celkového vítěze SP.

Závod s hromadným startem na 15 km v Chanty Mansijsku vyhrál Rakušan Dominik Landertinger, český reprezentant Michal Šlesinger dojel na 20.

Třiadvacetiletá Neunerová, která navázala na svůj triumf z roku 2008, před závodem vedla o 32 bodů před krajankou Simone Hauswaldovou. Ta se však o šanci zaútočit na čelo připravila třemi chybami v úvodních dvou střelbách.

Nakonec se sedmi chybami skončila až na 18. pozici. Naopak Neunerová nechybovala a v polovině závodu měla před svými soupeřkami již půlminutový náskok.

Až při třetí položce Neunerová dvakrát chybovala a klesla za Slovenku Kuzminovou. Slovenská olympijská hrdinka však stejně jako Neunerová chybovala na čtvrté střelbě a přepustila vedení znovu německé favoritce, která si již triumf nenechala vzít. Kuzminová nakonec doběhla až třetí za Francouzskou Sandrine Baillyovou, která si tak připsala nejlepší výsledek sezony.

Německá biatlonistka Magdalena Neunerová se zlatou medailí.

Na startu chyběly české reprezentantky, které se nevešly do startovní listiny, kam postoupilo pouze 30 nejlepších závodnic této sezony.

Autor: