Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Biatlonistka Soukalová vydala svůj první singl. Zpívá o chlapech

PRAHA Zpívala už na mistrovství světa, na Biatlonistovi roku či s mezinárodním doprovodem pro biatlonovou unii IBU. Zpívala zároveň všude možně jen tak pro sebe. Teď si Gabriela Soukalová splnila sen a vydává svůj první singl, spojený i s videoklipem.

Písnička STK-áčko podporuje i aktivity jejího partnera Petra Koukala, který usiluje o větší informovanost v souvislosti s nebezpečím rakoviny varlat u mužů.

Autory písně jsou Arnošt Frauenberg a Jaro Cossiga. Jedná se o duet zpěvu a beatboxu. Beatboxovým parťákem se stal pro biatlonistku Petr „Nasty“ Cerha.

„S Gabčou se mi spolupracovalo skvěle,“ říkal. „Byla všude včas, trefovala se do mikrofonu přesně, jak měla, stejně jako do terčů. A je to strašně sympatická holka.“

Soukalová v minulosti vždy „jen“ přezpívávala písně známých interpretů. „Dělali jsme to jen tak pro zábavu a abychom zabili nudu. Nikdy mě nenapadlo, že bych jednou mohla nazpívat svoji vlastní písničku. Byla to pro mě velká výzva,“ vypráví.

„Co se hudby a textu týká tak to všechno bylo na Arnoštovi Frauenbergovi a Jarovi Cossigovi. Já jsem jim maximálně důvěřovala, když jsem viděla jejich pracovní nasazení a ten elán, s kterým do toho šli. Když mě oslovili, tak se mi skladba líbila jak hudebně, textově, tak i stylově. Byla jsem nadšená.“

Stříbrná medailistka z olympijských her i mistrovství světa věří, že také touto písní může přispět k větší propagaci projektu svého partnera, badmintonisty Petra Koukala, který nazval „STK pro chlapy“. Koukal sám dokázal rakovinu varlat porazit.

Gabriela Soukalová byla druhá v závodě s hromadným startem v Chanty-Mansijsku.
Gabriela Soukalová v Novém Městě na Moravě.

„Snažíme se muže i touto formu nabádat k tomu, aby nepodceňovali rizika tohoto onemocnění a chodili pravidelně na preventivní prohlídky,“ vysvětluje Soukalová.

„Říkáme si, že když by to pomohlo zachránit byť jedinou osobu, jediný život, tak to všechno za to stálo. Chlapi to bohužel nemají tak, jako my ženský, že chodíme na preventivní prohlídky a dbáme o své zdraví asi víc. Já bych byla hrozně ráda, kdyby se chlapi naučili tenhle rituál taky. Kdyby to mezi ně prostoupilo tak jako mezi ženský.“

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?