Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bizár roku. Vycházející česká hvězda nesměla přes rok hrát v USA, teď se dobrovolně vrací do klubu, který ji zákaz ‚zařídil‘

Sport

  19:30
PRAHA - Basketbalová reprezentantka Veronika Voráčková se z USA vrátila do USK. Dvacetiletá křídelní hráčka z pražského celku loni v létě odešla navzdory platné smlouvě na univerzitu do zámoří, kde potom ale kvůli tomu nemohla hrát.

Veronika Voráčková v dresu české reprezentace. foto: FIBA

O jejím návratu český euroligový účastník informoval na svém webu.

„Iniciativa vzešla z naší strany. Před sezonou jsme se kvůli zraněním a těhotenství dostali do situace, že jsme měli hodně málo hráček,“ řekl ČTK manažer ZVVZ USK Praha Marek Kučera. 

V týmu totiž kvůli zranění skončila Isabelle Harrisonová, Kristýna Brabencová odešla hrát na univerzitu v USA, Karolína Elhotová má mateřskou přestávku a mimo je stále Alena Hanušová.

„Tak jsem volal Veronice i Kristýně Brabencové, že kdyby je to náhodou v Americe nebavilo, tak že u nás mají stále dveře otevřené,“ přidal Kučera. 

„Tak v září vznikl impulz a Veronika na to po nějakém čase zareagovala pozitivně a po reprezentační pauze nastoupila znovu do klubu,“ dodal.

Po odchodu Voráčkové, která je považována za největší český talent současnosti, USK dokonce hrozil hráčce žalobou, ale podle Kučery už je situace vyjasněná. 

„Myslím, že spory jsou urovnané a že tam žádné nevyjasněné věci nejsou,“ doplnil generální manažer USK.

Basketbalistka Veronika Voráčková.
Basketbalistky USK Praha se radují z vítězství (foto archiv).

Obnovenou premiéru v dresu USK si Voráčková odbude v pátek ve Strakonicích, odkud před třemi lety zamířila do Prahy. 

Dvacetiletá basketbalistka má za sebou už dvě účasti na seniorském mistrovství Evropy, loni se stala nejužitečnější hráčkou divize B evropského šampionátu hráček do 20 let, kde pomohla českému k týmu k postupu do divize A.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...