17. března 2008 14:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bokroš ve Vítkovicích končí

Bokrošova mise ve Vítkovicích byl krátká a neúspěšná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bokrošova mise ve Vítkovicích byl krátká a neúspěšná. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

OSTRAVA Hokejový trenér Ernest Bokroš ve Vítkovicích po sezoně skončí. Kouč s mužstvem dohraje aktuální extraligový ročník, ale odnové sezony počítá vedení ostravského klubu s jiným trenérem, jehož jméno zatím tají.

Bokroš přišel do Vítkovic v lednu místo odvolaného Miroslava Fryčera, ale tým se mu nepodařilo dostat do play off. "Už nyní je jasné, že pan Bokroš nebude po vzájemné dohodě pokračovat. Dokončí tuto sezonu, ale pak přijde změna," řekl pro vítkovický web generální manažer František Černík. O možných nástupcích se zatím jen spekuluje. Podle některých zdrojů by se celku v létě mohl ujmout reprezentační trenér Alois Hadamczik, ale na konkrétní jména ve věci hráčských i trenérských změn vyhlásily Vítkovice embargo.

"Všichni hráči a trenéři jsou pod smlouvami do 30. dubna a mezi kluby existuje dohoda nejednat ani s hráči, kteří jsou v současnosti pod smlouvami. Samozřejmě, že nějakou představou disponujeme, ale takové informace nelze publikovat," uvedl Černík.

ČTK