Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Boleslav znovu na triumf nedosáhla, florbalový titul obhájil pražský Chodov

Sport

  19:00
PRAHA - Florbalisté Chodova obhájili titul v superlize a radují se z druhého zlata v historii. V superfinále v pražské O2 areně zdolali před druhou nejvyšší návštěvou v historii soutěže 11.237 diváků vítěze základní části Mladou Boleslav 3:1.

Florbalisté Chodova se radují z obhajoby titulu. foto: ČTK

Pražané si díky triumfu zahrají v říjnu na Poháru mistrů ve finském Seinäjoki.

„Nečekal jsem, že to bude tak opatrný zápas celou dobu. Myslel jsem, že se do toho Boleslav po začátku dostane, ale přišlo mi, že hráli až moc opatrně,“ řekl autor vítězné branky Tomáš Sýkora.

„My jsme hráli z pevné obrany, čekali jsme na chyby a proměnění nějaké šance,“ dodal.

Mladá Boleslav, která vyhrála základní část s rekordními 63 body, tak ani napodruhé v superfinále neuspěla. Před dvěma roky podlehla Střešovicím 6:7 po samostatných nájezdech.

Boleslav: K titulu jsme měli víc než blízko

„Měli jsme ambice titul udělat. Navíc jak zápas probíhal, tak jsme k tomu měli víc než blízko. Měli jsme to naprosto ve svých rukách,“ prohlásil trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

„Věděli jsme, že Chodov nastoupí s pasivní hrou. Bohužel jsme nedokázali být aktivnější a proměnit příležitosti. Myslím, že jsme si těch vyložených vytvořili o něco málo víc. Chodov byl připravený na jeden moment a ten jim vyšel,“ dodal Pazdera.

„Byl to pro nás strašně těžký zápas. Boleslav je vynikající tým, který to potvrzoval celou sezonu,“ prohlásil trenér Chodova David Podhráský.

„Nám v průběhu zápasu ještě nějací další hráči vypadli, museli jsme bojovat v deseti jedenácti lidech. Tomu jsem přizpůsobil taktiku a jsem rád, že nám vyšla. Je to hlavně zásluha kluků,“ dodal.

Ženský titul vyhrál po čtyřech letech Herbadent

Z titulu v nejvyšší soutěži se po čtyřech letech opět radují florbalistky pražského Herbadentu FK Jižní Město.

Nejúspěšnější ženský celek v historii tohoto sportu v Česku zdolal v dnešním superfinále v pražské O2 areně obhájkyně triumfu z Vítkovic 6:2 a získal osmý titul.

„Hráli jsme tady superfinále už čtyřikrát, ať jsme vyhráli nebo prohráli, tak jsme moc dobrý florbal nehráli. Řekli jsme teď holkám, že bychom chtěli, aby do toho šly naplno, florbal je bavil a nebylo to svázané takticky. Dokázaly jsme to a povedlo se nám Vítkovice porazit i obětavostí,“ řekla trenérka nových šampionek Markéta Šteglová.

Autor: