Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Florbalistky zničily Ukrajinu 45:2. Deb*lita, o ničem, neprofesionální, píší fanoušci

České florbalistky - ilustrační fotka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České florbalistky - ilustrační fotka. | foto: český florbal

PRAHA Přestože české florbalistky rozdrtily v Madridu v závěrečném vystoupení v kvalifikaci prosincového mistrovství světa v Bratislavě Ukrajinu 45:2 a připsaly si svou nejvyšší výhru v historii, na každý sportovní fanoušek jim rekordní triumf přeje.

Češky vytvořily kromě jiné také nový rekord s nejvyšším výsledkem zápasů hraných v kvalifikacích či na závěrečných turnajích MS. Dosavadním maximem bylo kvalifikační vítězství Maďarska nad Rakouskem 34:0 z roku 2011.

„Nás, co jsme hrály až druhou polovinu zápasu, napadlo už během hry, že bychom mohly nějaký rekord překonat. Byla by škoda, kdyby nám to uniklo například o gól nebo o dva. Je hezké se takto zapsat do historie. Přidává to na sebevědomí a na dobrém pocitu,“ řekla útočnice Eliška Krupnová, která působí ve špičkovém švédském klubu Pixbo Wallenstam.

Na facebookovém profilu českého florbalu se to ale od sobotního večera hemží rozporuplnými komentáři.

„A k čemu jim to je. Pak přijedou Finky, dostanou 0:9 a je to,“ píše se v jednom z příspěvků. „Není debilita hrát tyhle?“ přidává další. „A komu tím prospějete?“ lze se dočíst další krátký komentář.

Ozvali se ale i tací, kteří poukázali na to, že takový výsledek je od českých hráček neprofesionální a škodí pověsti tohoto sportu.

„Tyhle výsledky podle mě hrozně ubírají florbalu na vážnosti a snižují mu šance na to, dostat se na olympiádu...,“ napsal například uživatel pod jménem Martin Řehout.

„Opět se pozastavuji jako loni u mužů nad naprostou debilitou IFF (Mezinárodní florbalová federace). Tenhle zápas nedal ani jednomu týmu vůbec nic, Ukrajinky jsou rády, že drží hokejku a stoupnou si do postavení bloku střely, i když je hra už v obraně našich. Je mi z florbalu smutno, tohle se vidí v elévkách ne na úrovni reprezentace,“ pokračoval Vilém Ráček.

„Dle mého se mohly zachovat trochu profesionálně. Chápu, že je každá hladová po gólu, ale to, že rozpráší Ukrajinu, jim nic nedá... je to debilita nejen ze strany IFF, ale naší repre,“ přidal se Jarda Hoffmann.

Našli se ale i tací, kteří připomněli, že české hráčky dělaly jen svoji práci a že neprofesionální by naopak bylo, pokud by Ukrajinky šetřily. To by totiž naopak v ničem nepomohlo jejich soupeřkám.

„Já nechápu, proč to všichni vyčítají našim holkám. Od repre se už prostě očekává něco jiného, než se přizpůsobí druhému týmu. Ty holky hrály tak, jak měly. Zamyslete se proboha nad sebou, vy co kritizujete přímo naši repre. Jediní, komu to můžete dávat za vinu, je někdo z vyšších sfér,“ přispěla do diskuze Blanka Rosáková.

„Asi nechápete jednu věc, kdybych já byl v roli hračky Ukrajiny, tak je pro mě lepší dostat 45 gólů, než aby soupeřky nestřílely a dělaly si ze mně srandu. Tohle by podle mě bylo o dost neprofesionálnější,“ dodal František Tarhaj.

A co si myslíte vy?

Anketa

Měly české florbalistky šetřit ukrajinské soupeřky, které nakonec zdolaly rekordním výsledkem 45:2?

Ano, měly, tohle bylo nedůstojné 83
Nevím, každý se na to může dívat z jiného úhlu pohledu 31
Ne, bylo správné, že hrály naplno až do konce 958

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Dětská psycholožka: Sociální sítě mají na psychiku teenagerů negativní i pozitivní dopad
Dětská psycholožka: Sociální sítě mají na psychiku teenagerů negativní i pozitivní dopad

Stále více dětí trpí psychickými poruchami. Nevyhýbají se jim ani úzkosti a deprese. Ty se často objeví v období dospívání, kdy děti žijí více ve...