Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Florbalistky zničily Ukrajinu 45:2. Deb*lita, o ničem, neprofesionální, píší fanoušci

České florbalistky - ilustrační fotka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České florbalistky - ilustrační fotka. | foto: český florbal

PRAHA Přestože české florbalistky rozdrtily v Madridu v závěrečném vystoupení v kvalifikaci prosincového mistrovství světa v Bratislavě Ukrajinu 45:2 a připsaly si svou nejvyšší výhru v historii, na každý sportovní fanoušek jim rekordní triumf přeje.

Češky vytvořily kromě jiné také nový rekord s nejvyšším výsledkem zápasů hraných v kvalifikacích či na závěrečných turnajích MS. Dosavadním maximem bylo kvalifikační vítězství Maďarska nad Rakouskem 34:0 z roku 2011.

„Nás, co jsme hrály až druhou polovinu zápasu, napadlo už během hry, že bychom mohly nějaký rekord překonat. Byla by škoda, kdyby nám to uniklo například o gól nebo o dva. Je hezké se takto zapsat do historie. Přidává to na sebevědomí a na dobrém pocitu,“ řekla útočnice Eliška Krupnová, která působí ve špičkovém švédském klubu Pixbo Wallenstam.

Na facebookovém profilu českého florbalu se to ale od sobotního večera hemží rozporuplnými komentáři.

„A k čemu jim to je. Pak přijedou Finky, dostanou 0:9 a je to,“ píše se v jednom z příspěvků. „Není debilita hrát tyhle?“ přidává další. „A komu tím prospějete?“ lze se dočíst další krátký komentář.

Ozvali se ale i tací, kteří poukázali na to, že takový výsledek je od českých hráček neprofesionální a škodí pověsti tohoto sportu.

„Tyhle výsledky podle mě hrozně ubírají florbalu na vážnosti a snižují mu šance na to, dostat se na olympiádu...,“ napsal například uživatel pod jménem Martin Řehout.

„Opět se pozastavuji jako loni u mužů nad naprostou debilitou IFF (Mezinárodní florbalová federace). Tenhle zápas nedal ani jednomu týmu vůbec nic, Ukrajinky jsou rády, že drží hokejku a stoupnou si do postavení bloku střely, i když je hra už v obraně našich. Je mi z florbalu smutno, tohle se vidí v elévkách ne na úrovni reprezentace,“ pokračoval Vilém Ráček.

„Dle mého se mohly zachovat trochu profesionálně. Chápu, že je každá hladová po gólu, ale to, že rozpráší Ukrajinu, jim nic nedá... je to debilita nejen ze strany IFF, ale naší repre,“ přidal se Jarda Hoffmann.

Našli se ale i tací, kteří připomněli, že české hráčky dělaly jen svoji práci a že neprofesionální by naopak bylo, pokud by Ukrajinky šetřily. To by totiž naopak v ničem nepomohlo jejich soupeřkám.

„Já nechápu, proč to všichni vyčítají našim holkám. Od repre se už prostě očekává něco jiného, než se přizpůsobí druhému týmu. Ty holky hrály tak, jak měly. Zamyslete se proboha nad sebou, vy co kritizujete přímo naši repre. Jediní, komu to můžete dávat za vinu, je někdo z vyšších sfér,“ přispěla do diskuze Blanka Rosáková.

„Asi nechápete jednu věc, kdybych já byl v roli hračky Ukrajiny, tak je pro mě lepší dostat 45 gólů, než aby soupeřky nestřílely a dělaly si ze mně srandu. Tohle by podle mě bylo o dost neprofesionálnější,“ dodal František Tarhaj.

A co si myslíte vy?

Anketa

Měly české florbalistky šetřit ukrajinské soupeřky, které nakonec zdolaly rekordním výsledkem 45:2?

Ano, měly, tohle bylo nedůstojné 83
Nevím, každý se na to může dívat z jiného úhlu pohledu 31
Ne, bylo správné, že hrály naplno až do konce 958
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.