Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Florbalistky zničily Ukrajinu 45:2. Deb*lita, o ničem, neprofesionální, píší fanoušci

Sport

  6:00
PRAHA - Přestože české florbalistky rozdrtily v Madridu v závěrečném vystoupení v kvalifikaci prosincového mistrovství světa v Bratislavě Ukrajinu 45:2 a připsaly si svou nejvyšší výhru v historii, na každý sportovní fanoušek jim rekordní triumf přeje.

České florbalistky - ilustrační fotka. foto: český florbal

Češky vytvořily kromě jiné také nový rekord s nejvyšším výsledkem zápasů hraných v kvalifikacích či na závěrečných turnajích MS. Dosavadním maximem bylo kvalifikační vítězství Maďarska nad Rakouskem 34:0 z roku 2011.

„Nás, co jsme hrály až druhou polovinu zápasu, napadlo už během hry, že bychom mohly nějaký rekord překonat. Byla by škoda, kdyby nám to uniklo například o gól nebo o dva. Je hezké se takto zapsat do historie. Přidává to na sebevědomí a na dobrém pocitu,“ řekla útočnice Eliška Krupnová, která působí ve špičkovém švédském klubu Pixbo Wallenstam.

Na facebookovém profilu českého florbalu se to ale od sobotního večera hemží rozporuplnými komentáři.

„A k čemu jim to je. Pak přijedou Finky, dostanou 0:9 a je to,“ píše se v jednom z příspěvků. „Není debilita hrát tyhle?“ přidává další. „A komu tím prospějete?“ lze se dočíst další krátký komentář.

Ozvali se ale i tací, kteří poukázali na to, že takový výsledek je od českých hráček neprofesionální a škodí pověsti tohoto sportu.

„Tyhle výsledky podle mě hrozně ubírají florbalu na vážnosti a snižují mu šance na to, dostat se na olympiádu...,“ napsal například uživatel pod jménem Martin Řehout.

„Opět se pozastavuji jako loni u mužů nad naprostou debilitou IFF (Mezinárodní florbalová federace). Tenhle zápas nedal ani jednomu týmu vůbec nic, Ukrajinky jsou rády, že drží hokejku a stoupnou si do postavení bloku střely, i když je hra už v obraně našich. Je mi z florbalu smutno, tohle se vidí v elévkách ne na úrovni reprezentace,“ pokračoval Vilém Ráček.

„Dle mého se mohly zachovat trochu profesionálně. Chápu, že je každá hladová po gólu, ale to, že rozpráší Ukrajinu, jim nic nedá... je to debilita nejen ze strany IFF, ale naší repre,“ přidal se Jarda Hoffmann.

Našli se ale i tací, kteří připomněli, že české hráčky dělaly jen svoji práci a že neprofesionální by naopak bylo, pokud by Ukrajinky šetřily. To by totiž naopak v ničem nepomohlo jejich soupeřkám.

„Já nechápu, proč to všichni vyčítají našim holkám. Od repre se už prostě očekává něco jiného, než se přizpůsobí druhému týmu. Ty holky hrály tak, jak měly. Zamyslete se proboha nad sebou, vy co kritizujete přímo naši repre. Jediní, komu to můžete dávat za vinu, je někdo z vyšších sfér,“ přispěla do diskuze Blanka Rosáková.

„Asi nechápete jednu věc, kdybych já byl v roli hračky Ukrajiny, tak je pro mě lepší dostat 45 gólů, než aby soupeřky nestřílely a dělaly si ze mně srandu. Tohle by podle mě bylo o dost neprofesionálnější,“ dodal František Tarhaj.

A co si myslíte vy?

Anketa

Měly české florbalistky šetřit ukrajinské soupeřky, které nakonec zdolaly rekordním výsledkem 45:2?

Ano, měly, tohle bylo nedůstojné 83
Nevím, každý se na to může dívat z jiného úhlu pohledu 31
Ne, bylo správné, že hrály naplno až do konce 958
Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...