Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Boulařka Nikola Sudová skončila šestá v SP v Číně

Sport

  12:25
PEJ-TA LAKE - Lyžařka Nikola Sudová skončila v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v čínském Pej-ta Lake šestá, což je její nejlepší výsledek od operace kolenních vazů po minulé sezoně. Vyhrála Hannah Kearneyová z USA, která porazila Kanaďanku Jennifer Heilovou o osm desetin bodu. Osmadvacetiletá závodnice liberecké Dukly Sudová byla po kvalifikaci sedmá.

Nicola Sudová při odletu do Vancouveru. foto: ČTK

Ve finále si o místo polepšila, jelikož Italka Deborah Scanziová svou jízdu nezvládla. "Jsem za ten výsledek strašně ráda, protože jsem si zvedla sebevědomí a vím, že můžu s ostatními závodit," prohlásila Sudová. "Přes Vánoce dotrénuju a snad to bude pořád lepší a lepší," věřila.

Rok 2010 v obrazech

Sudová si v lednu přetrhla vazy v koleně, ale operaci podstoupila až po olympiádě ve Vancouveru. Do nové sezony, kterou bere jako rozjezdovou, vstoupila 14. místem ve finské Ruce a ve francouzském Méribelu pak dojela paralelní závod patnáctá. Tentokrát ale v Číně organizátoři připravili mírnější a měkčí kopec, který Sudové seděl a pro její stále občas bolavé koleno byl příjemnější.

"Tolik to nebolelo, mohla jsem si s tím hrát a dovolit si víc," řekla Sudová. Na skocích předvedla helikoptéru s roznožkou a salto s krosem. "Ještě se to ale bojím pustit, což musím do konce sezony zlepšit, aby to vyšlo co nejlépe na mistrovství světa," uvedla. Závod v Číně však pro ni celkově nebyl nejlepším zážitkem. Z minulého Světového poháru v Méribelu totiž do Pej-ta Lake cestovala 55 hodin.

"Zůstali jsme kvůli sněžení viset v Amsterdamu. Do střediska jsme přijeli v jednu ráno a v deset jsme měli trénink," popsala cestovní patálie. "Snad se dostanu zpátky do Vánoc domů," doufala. Cesta ale nebyla jediným negativním zážitkem. Jeden trénink byl zrušen kvůli poruše lanovky, nekvalitní bylo i zázemí. "Komunistický hotel, izolepou zadělaná okna, plný pokoj mandelinek, plíseň, vlhko, hrůza," stěžovala si Sudová. "A ještě to navíc bylo drahé. To byl zájezd za všechny prachy," dodala s hořkým úsměvem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!