Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Boulařka Sudová skončila těsně pod stupni vítězů

Sport

  18:00aktualizováno  19:29
AERE (Švédsko) - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila čtvrtá na Světovém poháru v jízdě v boulích ve švédském Aare. Z vítězství se radovala suverénka sezony a jistá vítězka SP Hannah Kearneyová z USA. Díky zaváhání Američanky Heather McPhieové se Sudová posunula na třetí místo v pořadí seriálu, po kterém touží.

Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová foto: ČTK

"Jsem spokojená, ale bylo to těžké," uvedla v tiskové zprávě Sudová, která na sjezdovce Slalombacken v Aare postoupila pátá z kvalifikace. V ní navíc zajela nejpomalejší čas. "Bála jsem se, že mě trenér zaškrtí. Ale nakonec to dalo páté místo, jízda byla jinak dobrá," dodala.

Ve finále si Sudová o místo polepšila a potřetí v sezoně se zúčastnila superfinále. "Musela jsem riskovat, ale čtvrtá boule mě kopla, šla jsem do záklonu a vyjela z trati. Chloe (Lapointeová-Dufourová) mě pak lehce předstihla," přidala Sudová. V superfinále pak ale české lyžařce jízda nevyšla, dostala jen 15,77 bodu a na stupně vítězů nedosáhla.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Kearneyová kralovala soutěži od první jízdy a pokaždé dostala přes 25 bodů. Druhé místo obsadila Francouzka Chloe Dufourová-Lapointeová, která si tak pojistila druhé místo v pořadí SP, třetí skončila Japonka Arisa Murataová.

Do konce SP zbývají dva závody, první z nich je na programu už v sobotu. "Doufám, že budu mít štěstí a počítač mi vylosuje sudé číslo a modrou trať, tu mám projetou. S lichým bych musela jet červenou, a to by asi bylo horší, " uvedla Sudová. Čtvrté místo je třetím nejlepším výsledkem devětadvacetileté Sudové v sezoně. Dvakrát byla třetí - v zahajovacím závodu v Ruce a v Lake Placid.

Výsledky SP v akrobatickém lyžování v Aare

Muži: 1. Marquis, 2. Kingsbury (oba Kan.), 3. Endo (Jap.). Průběžné pořadí SP (po 11 ze 13 závodů): 1. Kingsbury 1040 b., 2. Cota 549, 3. Deneen (oba USA) 515.

Ženy: 1. Kearneyová (USA), 2. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 3. Murataová (Jap.), 4. SUDOVÁ. Průběžné pořadí SP (po 11 z 13 závodů): 1. Kearneyová 1050 b., 2. Dufourová-Lapointeová 603, 3. SUDOVÁ 445, ...56. HNYKOVÁ 1.

Autor: