Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Sudová zahájila SP v jízdě v boulích třetím místem

Sport

  15:58aktualizováno  16:37
Česká lyžařka Nikola Sudová zahájila Světový pohár v jízdě v boulích třetím místem. Ve finském středisku Ruka byly lepší pouze vítězná Američanka Hannah Kearneyová, obhájkyně celkového prvenství, a její krajanka Elize Outtrimová. Druhá česká reprezentantka Kristýna Hnyková skončila v kvalifikaci třicátá.

Sudová ve finále upadla. foto: ČTK

Sudová začala od prvního závodu plnit svůj cíl vrátit se po loňské operaci kolenních vazů mezi absolutní elitu a bojovat o medailové umístění v celkovém hodnocení SP. Za oběma Američankami skončila třetí už v kvalifikaci, v hlavním závodě pro šestnáctku lyžařek pak s nimi a ještě s Julijou Galyševovou z Kazachstánu postoupila do takzvaného superfinále.

V něm devětadvacetiletá Sudová vybojovala své 19. umístění na stupních vítězů v SP, na kontě má dosud dva triumfy.

Kearneyová, jež si v letní přestávce rozmyslela závodní pauzu, dosáhla v 25 letech na jubilejní dvacáté vítězství, shodou okolností v místě, kde před osmi lety poprvé brala medaili. O rok starší Outtrimová zaznamenala svůj druhý nejlepší výsledek po prvenství v Sierra Nevadě z loňského března.

Závod mužů vyhrál potřetí v životě Kanaďan Mikael Kingsbury.

Autoři: ,

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...