20. prosince 2011 19:23, aktualizováno  21:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Boulařka Sudová skončila v paralelní jízdě pátá

Sudová ve finále upadla.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sudová ve finále upadla. | foto: ČTK

MÉRIBEL Boulařka Nikola Sudová skončila pátá v paralelní jízdě Světového poháru v Méribelu a v průběžném pořadí je na třetím místě. Večerní závod vyhrála stejně jako premiéru sezony Hannah Kearneyová z USA.

Sudová ve vyřazovacích jízdách porazila v prvním kole Američanku Heidi Kloserovou, která po jednom ze skoků v hustém sněžení vyjela z trati. Ve čtvrtfinále Češka prohrála s Ruskou Jekatěrinou Stoljarovovou a celkově pátá skončila díky tomu, že v dopolední kvalifikaci dojela v konkurenci 26 boulařek čtvrtá.

"Duály nikdy nebyly moje nejsilnější stránka, ale dopadlo to docela dobře. V kvalifikaci to jde líp, přece jen i v nižší rychlosti se dostane víc bodů za skoky," uvedla Sudová v tiskové zprávě Vittore Teamu. Trochu si postěžovala na podmínky ztížené sněhovou kalamitou. "Měli jsme před závodem jen hodinu a půl na trénink, což je na poznání dvou tratí málo. Skoky byly hodně tvrdé, přes nový sníh se špatně viděly nerovnosti," doplnila.

Sudová má 105 bodů

Dohromady s třetím místem z úvodního závodu v Ruce má Sudová na kontě 105 bodů a o jeden zaostává v pořadí SP za Američankou Elizou Outtrimovou.

Mezi muži vládne sezoně suverénně Kanaďan Mikael Kingsbury, který stejně jako Kearneyová vyhrál oba dosavadní závody. Ve finále v Méribelu porazil díky dravější jízdě a jistějším skokům domácího favorita Anthonyho Bennaa.

Světový pohár lyžařů v boulích se po svátcích přesune na americký kontinent a bude pokračovat v půlce ledna v kanadském středisku Mont Gabriel.

ČTK, Lidovky.cz