Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Boulařka Sudová prohrála v Aare jen s Kearneyovou

Sport

  19:42
AARE (Švédsko) - Nikola Sudová skončila druhá v paralelní jízdě v boulích na Světovém poháru ve švédském Aare a v celkovém pořadí si před posledním závodem upevnila třetí příčku. Česká lyžařka prohrála jen s americkou suverénkou Hannah Kearneyovou, která z posledních 17 startů nevyhrála jedinkrát.

Sudová ve finále upadla. foto: ČTK

Sudová dnes vybojovala nejlepší výsledek po dvou letech a dvou měsících. Naposledy stříbrná byla na začátku ledna 2010 v Calgary, o týden později si přivodila těžké zranění kolena, s nímž závodila na olympiádě ve Whistleru.

V této sezoně se dokázala vrátit mezi špičku a byla dosud nejlépe dvakrát třetí.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V Aare atakovala medailové pozice i v pátek, jenže skončila těsně pod nimi. Dnes v "dualech" byla druhá už v kvalifikaci za Kearneyovou a stejné pořadí udržela i po vyřazovacích jízdách. Hvězdná Američanka se po ztrátě rekordní série 16 výher v polovině února v Japonsku vrátila na nejvyšší stupeň.

Sudová bude hájit konečné třetí místo v SP za týden v neděli ve francouzských Alpách ve středisku Megéve, druhou Kanaďanku Justine Dufourovou-Lapointeovou už nemůže předstihnout.

Autoři: ,

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...