Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Bláznivý' Chisora se odvolal. Chce boxovat s Hayem

Sport

  18:55
PRAHA - Byl z toho obrovský skandál, jenž stál britského boxera Derecka Chisoru profesionální licenci. Před duelem o titul s Vitalijem Kličkem vlepil svému rivalovi facku, plivl na Vladimira Klička a na pozápasové tiskové konferenci napadl Davida Hayeho.

Dereck Chisora při oficiálním vážení foto: Reuters

O jeho drzém počínání se mluvilo po celém světě. Osmadvacetiletý "zlý muž" jednal s triem o dvou úřadujících mistrech světa a bývalém šampionovi bez jakýchkoliv známek respektu a úcty.

David Haye (vpravo) se dostal do fyzického střetu s Dereckem Chisorou

Protože Chisora udělal ostudu nejen sobě, ale celému profesionálnímu boxu, logicky následovala reakce ze strany organizace WBC... Ta jej nejprve potrestala peněžním trestem a poté odebráním licence na dobu neurčitou.

S kariérou ale londýnský rodák končit nehodlá, a tak se proti verdiktu boxerské federace odvolal. "Dereck přednese svou verzi toho, co se 18. února událo," naznačil budoucí kroky sportovce manažer Frank Warren pro britský list The Sun. "Nejsme spokojeni s tím, jak jednání o trestu probíhalo," vysvětlil.

Warren je přesvědčený, že jeho svěřenec se opětovného udělení licence dovolá. "A pak? Pak se utká s Davidem Hayem," sdělil promotér. "Bude se jednat o mnohem zajímavější souboj, než kdyby se kdokoliv z této dvojice střetl s Vitalijem nebo Vladimirem Kličkem," má jasno.

"Spory boxerů se mají řešit v ringu," dodal.