Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxerská show: Vladimir Kličko vyzval k souboji svého bratra Vitalije

Sport

  21:57aktualizováno  10. června 5:33
PRAHA - Boxerský duel století. Tuto nálepku dostalo před sedmi lety zápolení Lennoxe Lewise a Mikea Tysona. Nyní se toto označení začíná otřásat v základech. Jeden z bratrů Kličků totiž poprvé veřejně řekl - ano, pokud to bude možné, chci boxovat se svým bratrem Vitalijem.

Bratři Vitalij (vlevo) a Vladimir Kličko se svými tituly mistrů světa. foto: AFP

Celý boxerský svět nyní čeká, zda slova Vladimira Klička dopadnou na úrodnou půdu. Zatím jde totiž jen a jen o jeho vyjádření, které uskutečnil pro reportéra britského listu Independent při tréninku v tyrolských Alpách.

Jeho bratr se zatím k tomuto tématu nevyjádřil. A hlavně, oba by museli jít za jejich maminkou Naděždou, hlavní odpůrkyní jejich souboje. Oba bratři ji dali před lety slib, že spolu nikdy nebudou boxovat v ostrém zápase. V tréninku si již několikrát vypomohli jako sparingpartneři.

Každopádně pro vás Lidovky.cz budou celou záležitost nadále sledovat. Na 20. června je naplánován souboj Vladimira Klička a Ruslana Čagajeva. Půjde o tituly WBO a WBA. Vitalij má v držení pás WBC a mocně touží po zápase s ruským obrem Nikolajem Valujevem. Pokud by oba zvítězili, měli by společně v držení všechny 4 nejprestižnější boxerské pásy.

A poté, pokud k tomu dá požehnání maminka obou bratrů, by se do sebe mohly pustit "Železná pěst" (Vitalij) a "Ocelové kladivo" (Vladimír). V souboji, který by psal dějiny profesionálního boxu.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat