Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Boxerský bizár. Bývalý šampion Foreman vyzval k zápasu herce Seagala

Sport

  6:00
PRAHA - V boxu dokázal všechno, co mohl. Přesto jako by George Foreman neměl dost - osmašedesátiletá legenda bojových sportů přes sociální síť Twitter vyzvala k exhibičnímu zápasu herce Stevena Seagala.

George Foreman (vlevo) a Steven Seagal foto: Reprofoto

Boxer Foreman po 25 letech šokoval: Tyson se mě bál, nechtěl se mnou boxovat

Do historie boxu se Američan George Foreman zapsal památnými zápasy s Joem Frazierem či Muhammadem Alim. A ve statistikách je dosud veden jako nejstarší šampion těžké váhy - titul vybojoval v roce 1994, tedy v době, kdy mu bylo už 45 let.

O tři roky později pak definitivně ukončil kariéru.

I když definitivně...

Foreman se do ringu možná ještě jednou vrátí. Stačí, aby na jeho výzvu kývl hollywoodský herec Steven Seagal.

Muhammad Ali v 8. kole slavné bitvy knokautuje soupeře. George Foreman jde k zemi.

„Vyzývám tě k zápasu jeden na jednoho. Já jako boxer, ty můžeš využít libovolný bojový styl,“ napsal osmašedesátiletý Foreman na Twitter a upřesnil, že by šlo o desetikolové měření sil v Las Vegas.

Olympijský vítěz z Mexika 1968 přitom netrpí finanční nouzí. Je úspěšným podnikatelem - založil firmu na výrobu grilů, kterých se dosud prodalo přes 100 milionů kusů.  Zápasem tak chce zejména pobavit diváky.

Steven Seagal s Alexandrem Lukašenkem

Na otázku jednoho z fanoušků, proč si „Big George“ vybral za soupeře zrovna Stevena Seagala, odpověděl stručně: „Umí bojovat.“

Faktem je, že o dva roky mladší hvězda filmového plátna se aktivně věnuje aikidu, v němž dosáhla sedmého stupně černého pásku. Ostatně své umění mnohokrát předvedla i před kamerami.

Přesto vyznívá srovnání s jedním z nejlepších boxerů historie bizarně. Možná proto Seagal na výzvu zatím nezareagoval.

Bizarně však zpočátku vyznívaly rovněž námluvy mezi boxerem Floydem Mayweatherem a šampionem UFC Conorem McGregorem. K zápasu představitelů dvou odlišných bojových sportů i tak letos v srpnu došlo. Za obrovského diváckého zájmu a s miliardovými tržbami...

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč