Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Brady slaví s Patrioty rekordní šestý triumf v Super Bowlu

Sport

  7:38
Atlanta - Američtí fotbalisté New England Patriots ve finále zámořské ligy NFL porazili Los Angeles Rams 13:3 a ziskem šestého Super Bowlu vyrovnali rekord Pittsburghu. U všech šesti triumfů za posledních 18 let byl Tom Brady, který se tak stal nejúspěšnějším hráčem historie NFL a ve 41 letech také nejstarším quarterbackem, který kdy pozvedl trofej Vince Lombardiho.

Quarterback týmu New England Patriots Tom Brady. foto: ČTK

Získá Brady svůj rekordní šestý titul? Jeho Patriots musí v Super Bowlu porazit Los Angeles

Kromě Bradyho přispěl ke všem titulům také trenér Bill Belichick, který je v 66 letech nejstarší vítězem Super Bowlu. Utkání v Atlantě nabídlo nejméně bodů v historii finálových duelů. Dosud nejnižší skóre bylo 14:7 z roku 1973. Nejužitečnějším hráčem zápasu byl zvolen receiver Patriotů Julian Edelman, který chytil deset Bradyho přihrávek celkem na 141 yardů.

Rob Gronkowski z týmu New England Patriots.
Ethan Westbrook z týmu Los Angeles Rams.

Rams vedení mladým quarterbackem Jaredem Goffem neustáli v poslední čtvrtině tlak poté, co Brady přihrávkou na Roba Gronkowského připravil snadný doběh pro touchdown pro Sonyho Michela. Goffova snaha o vyrovnaní vyústila ve ztrátu, když obránce Stefon Gilmore zachytil jeho přihrávku směřující na touchdown. Výhru Patriotů pak potvrdil svým druhým přesným kopem Stephen Gostkowski.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...