Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Březina: Úspěch na mistrovství světa? Krásný dárek k narozeninám

Sport

  13:57
PRAHA - Minulý týden zajel životní závod na mistrovství světa seniorů a vyrovnal umístění svého kolegy Tomáše Vernera z předešlého šampionátu. "Výsledkem a výkonem jsem si dal krásný dárek k narozeninám," řekl v rozhovoru pro LN dnes čerstvě dvacetiletý krasobruslař Michal Březina.

Michal Březina po krátkém programu na mistrovství světa. foto: Max Rossi.Reuters

Ve dvaceti letech a po první celé sezoně se Michal Březina vypracoval na pozici české krasobruslařské jedničky. Letošní úspěchy ale bere především jako odrazový můstek k těm dalším. Třeba již v příští sezoně.

Jak s odstupem času hodnotíte letošní sezonu?
Povedla se skvěle, hned první kompletní sezona mezi seniory a čtvrtá místa na evropském i světovém šampionátu? Paráda.

Čekal jste, že se vám bude na mistrovství světa tolik dařit?
Jel jsem tam s tím, že bych se rád dostal do šestky. Nakonec jsem byl pět bodů od třetího místa, což jsem sám nečekal. Takže jsem spokojený.

Nechyběl vám k medaili třeba slíbený čtverný skok, který jste nakonec do volného programu nezařadil?
Já ho sice slíbil, ale nezaručil (usmívá se). Je třeba jezdit také takticky. A když jsem viděl, že oba Američané za mnou (Abbot a Rippon, pozn. redakce) zajeli čistě, nechtěli jsme s trenéry příliš riskovat. Nakonec chybělo málo. Kdybych zajel svou jízdu čistě, dostal bych o sedm bodů více a byl bych třetí. Počítali jsme to po závodě s trenéry a je to tak. Přesto zajet třetí nejlepší volnou jízdu je samo o sobě velkým úspěchem.

A závazkem do příští sezony...
... To ano, ale teď je to především příjemný dárek k dnešním narozeninám.

Už nepatříte mezi náctileté, to si zaslouží velkou oslavu.
Máte pravdu, už začínám být starý (směje se). Dnes určitě slavit nebudu, večer jedu exhibici, ale je naplánovaná oslava na exhibici do Brna na 1. dubna. Měla by se pojmout jako moje oslava narozenin.

Nebojíte se nějakého žertíku, když to vychází zrovna na tento datum? Že tam třeba přijedete a nikde nikdo?
Doufám, že ne. Ale ona to původně měla být exhibice věnovaná velikonočním svátkům. Že se to pojme i jako moje narozeninová oslava se domluvilo později. Takže myslím, že vše bude v pořádku.

Je to tak, že světovým šampionátem pro vás de facto skončila soutěžní sezona?
Ano, závodit již nebudu, čekají mě exhibice a samozřejmě trénink. Musíme s trenéry upravit programy a chceme vymyslet i jeden nový. Takže nudit se nebudu. V létě dovolená někde hodně daleko a poté už začne nová sezona. 

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat