21. června 2015 13:04 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Podvod, který zajistil Prskavcovi zlato. Brit si lil vodu do kajaku

Brit Joe Clarke byl v Troji diskvalifikován. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brit Joe Clarke byl v Troji diskvalifikován. | foto: zimbio.com

PRAHA Mít příliš lehkou loď se ve vodním slalomu nevyplácí, protože trestem je diskvalifikace. Proto se ji Brit Clarke, v pražských peřejích vítěz závodu kajakářů, snažil při Světovém poháru v Troji poněkud zatížit. Ale kamery to viděly.

Diskvalifikace Joea Clarka byla jednou z nejvíce diskutovaných událostí sobotního programu na Světovém poháru v pražské Troji. Clarke měl totiž svůj kajak o 0,1 kilogramu lehčí než povolují pravidla, vážil jen 7,9 kilogramu.

Češi brali další medaile

Na sobotní tři vítězství navázali čeští slalomáři na Světovém poháru v pražské Troji dalšími třemi medailovými úspěchy, na nejvyšší stupeň však tentokrát nepronikli. Kajakářka Kateřina Kudějová skončila třetí. V závodu deblkanoí byli Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm druzí a Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem obsadili třetí místo. Završili tak nejúspěšnější závod Světového poháru v historii českého vodního slalomu.

Na vítězství tak dosáhl původně druhý Jiří Prskavec. „Joe je můj kamarád a myslím si, že jestli má v lodi o deset deka míň nebo víc, se na té vodě prakticky neprojeví. Je to „vocas“, že si to před závodem neprověřil,“ komentoval vzniklou situaci český reprezentant. „Nemůžu to brát jako vyhraný boj. Je škoda, že Joe udělal takovou chybu.“

Rozčilený Brit se hájil, že mu loď vážili po semifinále a byla v pořádku. Ovšem jak dokazuje video, které nám poskytli organizátoři Světového poháru, Brit si byl své lehčí lodě vědom ještě předtím, než ji po skončení finále nesl na váhu. 

Na záběrech, které pořídila Česká televize, je totiž patrné, jak se do ní dvakrát snažil nalít vodu z lahve, kterou měl v ruce, aby se tak dostal na požadovaných osm kilogramů.

Bylo mu to málo platné. Rozhodčí zůstali bdělí a loď vysušili.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…