Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brückner povolal Pospěcha a Abraháma

Sport

  10:15
PRAHA - Místo zraněného Libora Sionka povolal trenér Karel Brückner do národního týmu sparťana Zdeňka Pospěcha, Galáska nahradí záložník Mladé Boleslavi Martin Abrahám. Řekl to mluvčí týmu Lukáš Tuček. Sionko nemůže hrát kvůli nataženému stehennímu svalu.

Zdeněk Pospěch foto: MICHAL KAMARYTČTK

Vedle Sionka, který nemůže hrát kvůli nataženému stehennímu svalu, chybí v mužstvu pro kvalifikační zápasy se San Marinem a Irskem Tomáš Sivok, kterého čeká operace břišních svalů. Brückner za něj zatím náhradníka nepovolal. V Galáskově případě se po zprávě od klubového lékaře z Norimberku trenér rozhodl pro mladoboleslavského záložníka Abrahama.

Sedmadvacetiletý Pospěch se vrací do reprezentace po roční absenci, kterou způsobila především změna jeho role, kterou za trenéra Stanislava Grigy ve Spartě zastával. Griga se snažil z fotbalisty, hrajícího v obraně, případně v záložní řadě, udělat útočné pravé křídlo. Po příchodu jeho nástupce Michala Bílka se Pospěch, který má na kontě dva reprezentační starty, vrátil na pravý okraj obrany.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat