Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brücknerovi hoši složí hlavu u jezera

Sport

  16:27
PRAHA - Svěřenci Karla Brücknera už vědí, kam složí v době mistrovství světa ve fotbale hlavu. Jejich domovem pro základní skupinu bude luxusní hotel Lindner na břehu jezera Wiesensee.

Hotel Lindner

Fotbalový svaz tak potvrdil dřívější informace, že volba trenéra padla na hotelový areál v zeleni, obklopený golfovým hřištěm, ležící v regionu Westerwald mezi Frankfurtem nad Mohanem a Kolínem nad Rýnem.

Hotel se specializuje na pobyty větších skupin, které chtějí mít možnost aktivního odpočinku. Ne náhodou v něm často bydlí německé fotbalové týmy a i Tomáš Rosický  potvrdil, že ho zná z cest s Borussií Dortmund.

Trenér Karel Brückner prohlásil, že hotel si vedení týmu vyhlédlo už před Vánocemi. "Splňoval vše potřebné a osobní návštěvy v minulých dnech to jen potvrdily," uvedl reprezentační kouč na internetové stránce svazu.

K tréninku mohou fotbalisté využít hřiště přímo v areálu nebo ve Westerburgu, vzdáleném asi čtyři kilometry. Třítýdenní pobyt v hotelu může českou výpravu přijít až na deset milionů korun. Zhruba sedm milionů však svaz dostane od FIFA.

Česká výprava zvolila stejně jako při předchozích šampionátech ubytování stranou ruchu velkých měst. Podobně postupovala i drtivá většina ostatních federací s výjimkou Němců, Američanů, Švédů a Japonců.

Reprezentanti pořadatelské země si vybrali zámecký hotel v metropoli Berlíně. Fotbalisté Spojených států amerických, kteří budou soupeřem české reprezentace, budou na zápasy základní skupiny vyrážet z Hamburku. Seveřané pak budou bydlet v Park hotelu v Brémách a zástupci asijské země v Bonnu.

Prakticky všechny fotbalové federace zatím vybraly ubytování jen pro zápasy základní skupiny. Jedinou výjimku tvoří Brazilci, kteří už mají vybraný hotel i pro osmifinále. V něm se v případě očekávaného postupu utkají s Českou republikou, Itálii, Ghanou nebo USA.
Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat