Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Budeme obrážet večírky, žertovaly atletické "Spice Girls"

Sport

  13:48
PRAHA - Oblékly se do vyzývavých kostýmů, nacvičily výraznou choreografii, nabiflovaly český text a na pár minut se převtělily do slavných Spice Girls. Běžkyně Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková a Zuzana Bergrová roztleskaly sál při vyhlašování nejlepšího atleta roku 2012 zpěvem a tancem na hit Wannabe.

Rychlý holky jako Spice girls. Zleva Hejnová, Bartoničková, Bergrová a Rosolová. foto: ČTK

Za "Barbie" byla v růžových šatech Bartoničková, tyrkysová barva proměnila Rosolovou v "lolitu" a další členka skupiny "Rychlý holky" Bergrová byla v přiléhavé zlaté kombinéze za "divoženku". Do černé oděná Hejnová v nohavičkových kalhotkách hrála "koketu". "No, spíš na dominu," usmívala se bronzová olympijská medailistka v běhu na 400 metrů překážek. "Ale mně se ty šaty líbily, nechtěla jsem nějaké holčičkovské," uvedla.

Úspěšnou sezonu korunovanou bronzovou medailí z mistrovství Evropy v Helsinkách ve štafetě na 4x400 metrů a sedmým místem na olympiádě v Londýně si atletky užily až do jejího absolutního konce. "Tak je tu, je tu chlap, co by mě zmák jen tak, ... Tak není, není tu chlap, co by za minutu mi řekl co a jak," zpívaly na pódiu během tanečních kreací.

Trvalo to deset dvouhodinových lekcí, než se číslo naučily, než nasoukaly do hlavy český text Radana Dolejše. "Sháním toho, kterej mě seřve rád, bude silnej a skvělej, bude mě mít rád, bude to bourák! Prostě bůh sám," zpívaly. "Jo, takovejhle chlap, to není jenom tak, musí bejt pěkně namakanej a nesmí se bát." Nejvíc si choreografii užívala Bergrová, která dokonce v závěru vystoupení poškádlila v hledišti kravatu ministra obrany Alexandra Vondry a sedla na klín Liboru Varhaníkovi, předsedovi atletického svazu. "Troufneš si mě zvládnout, když ti tu šanci dám? Zvítězit či padnout a bejt v tom se mnou sám?" znělo sálem.

"Jsme rebelky co?"

"Jsme spontánní rebelky, co?" usmívala se po vystoupení potutelně Bergrová. "Přitom já měla zákaz zpívat i při hudební výchově," smála se Rosolová.

"Takže se teď vrhneme na showbyznys. Budeme shánět nabídky na firemní večírky, blíží se Vánoce a atletika zase tolik nevynáší," žertovala Bergrová. "Já bych se nebránila, mně se to fakt líbilo. Dlouho jsme to nacvičovaly a pak to takhle rychle uteklo," přidala se Hejnová.

První nápad na vystoupení si atletky vyslechly už před letní sezonou. Nejprve měly natočit klip, později se dozvěděly, že půjde o živé vystoupení. Intenzivní a prý dost náročný trénink podstoupily až v posledních týdnech. "Ale tady před lidmi to bylo lepší. Usmívat se a koketovat s prázdnými židlemi moc nejde," uvedla Rosolová. "Tady jsme byly napumpované emocemi," doplnila Bartoničková.

Žádné velké fanynky skupiny Spice Girls atletky nejsou. "Ale v našem podání to bylo dobré, ne?" culily se. Oblečení si ale mohly vybrat samy. "Já běžně nosím kombinézu," smála se Bergrová. "Já mám taky celý šatník růžový, takže jsem byla ve svým," řekla s úsměvem Bartoničková. "Já jsem si vzala šaty z předloňského vyhlášení Atleta roku, tak úplně v pohodě," žertovala nad podobným oblečkem.

Autoři: ,