Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Capalini bronz z Atén neobhájí

Sport

  15:14
PEKING - Český moderní pětibojař Libor Capalini nebude na olympijských hrách v Pekingu kvůli zranění achilovky obhajovat bronz z Atén. Zkušeného pětatřicetiletého reprezentanta nahradí v závodě Michal Michalík.

Bronzový medailista z Atén, Libor Capalini. foto: ČTK

"Zranění nohy se ukázalo natolik vážně, že vylučuje Liborův start na olympijských hrách," informoval reprezentační kouč Jakub Kučera. Chronický problém s achilovkou na pravé noze se Capalinimu ozval těsně před evropským šampionátem v Moskvě a trápil ho ve zbytku předolympijské přípravy.

Český pětibojař minulý týden přiznal, že ho poranění limituje při běhu. "Při ostatních čtyřech disciplínách to nehraje roli, ale při zátěžovém běhu je to bolestivé," uvedl Capalini. Naznačil, že pokud by ho zraněná noha limitovala víc, než je přípustné, je připraven místo v olympijském závodě přepustit náhradníkovi Michalíkovi, který s ním do poslední chvíle bojoval o účast v Pekingu.

V kvalifikačním žebříčku sice nakonec Michalík skončil těsně za Capalinim, ale po dnešním rozhodnutí na olympijských hrách nakonec nastoupí. Šestý muž z Atén se v závodě představí 21. srpna po boku momentální české jedničky a medailové naděje Davida Svobody, o den později je na programu klání žen s účastí Lucie Grolichové. Pětibojaři odletí do Pekingu v pátek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!