Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další liberecké fiasko? Svaz uvažuje o lyžařském MS, hlásí se i Neumannová

Sport

  21:00
PRAHA/LIBEREC - Sportovní úspěch tehdy totálně zastínil ekonomický průšvih. Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci 2009 skončilo s extrémními dluhy. Přesto není vyloučeno, že se v příštích letech šampionát na sever Čech vrátí. Svaz lyžařů České republiky kandidaturu nevylučuje.

Nástěnka viníku podle Neumannové foto: ČTK

V roce 2009 to měla být velká lyžařská oslava. Jenže po jedné z největších  sportovních akcí v historii Česka zůstala pachuť. Prvního šéfa akce Romana Kumpošta vystřídala v červenci 2007 na nátlak ministerstva školství v čele organizačního výboru Kateřina Neumannová. 

ČTĚTE VÍCE:

Světový šampionát pod vedením olympijské šampionky skončil ale  v červených číslech - dluhy se vyšplhaly do výše 81 milionů korun a spory s věřiteli skončily u soudů.

 

Kateřina Neumannová na tiskové konferenci

Přesto teď Neumannová připouští, že by angažmá v přípravném výboru opět brala. "Organizační věci spojené s pořádáním sportovních akcí mě baví a asi vždycky bavit budou. Samozřejmě připravovat šampionát je práce, kterou se nikdy nemůžete naučit z knížek. Člověk se ji může naučit jen praxí. Je o zkušenostech, které jsem nabyla sice těžce, ale mám je. O tuhle práci mám dál zájem – mluvím teď spíše v obecné rovině o ­větších sportovních akcích," řekla Lidovým novinám.

Více o plánech na pořádání MS v klasickém lyžování najdete v pátečních Lidových novinách.

Autoři: