9. dubna 2008 14:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Češi chtějí fandit, do Číny se musí

Olympiáda bez elity? Nepřípustné.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olympiáda bez elity? Nepřípustné. | foto: ČTK

Praha Většina Čechů s účastí souhlasí i přes problémy s dodržováním lidských práv v Číně a nepokoje v Tibetu. S účastí českých sportovců nesouhlasí 16 procent dotazovaných. Největší podporu mají čeští sportovci u voličů KSČM, nejmenší u příznivců Strany zelených.

Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Empirica. S tím, že by se měli čeští sportovci her určitě zúčastnit, souhlasí 48 procent lidí. Spíše pro účast je 36 procent respondentů. Rozhodně proti je pět procent a spíše proti je 11 procent dotazovaných. Mezi voliči KSČM jsou dvě třetiny bezvýhradně pro, aby se čeští sportovci her zúčastnili. Pozitivní nebo spíše pozitivní postoj k účasti má 89 procent voličů ČSSD a 86 procent příznivců KDU-ČSL. Olympiádu podporuje také 81 procent voličů ODS. Nejvíce kritičtí k účasti českých sportovců na letní olympiádě v Pekingu jsou voliči Strany zelených, pro účast českých sportovců je 75 procent příznivců strany.
    

Stoupenci her mají výraznou převahu u občanů, kteří sledují sport v televizi. Účast českých sportovců podporuje v této skupině 91 procent dotazovaných. Mezi těmi, kteří sport nesledují vůbec, podporuje účast 64 procent občanů. 
Pohlaví, věk ani vzdělání nehrají v podpoře účasti českých sportovců na olympiádě podle výsledků průzkumu významnou roli. U mužů i žen přesahuje podpora účasti 80 procent.  Březnového průzkumu se zúčastnilo 801 respondentů starších 18 let.

ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!