12. září 2014 16:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rosol o duelu s Tsongou: Přejel mě, odehrál to ve velkém stylu

Lukáš Rosol. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Rosol. | foto: Reuters

PARÍŽ (Od našeho zpravodaje) Dostal přednost před Radkem Štěpánkem, měl šanci přinést důležitý bod a srovnat skóre semifinále s Francií. Jenže Jo-Wilfried Tsonga byl pro Lukáše Rosola příliš těžký soupeř. "Prostě mě přejel," uznal Rosol po prohře 2:6, 2:6, 3:6.

Šel na kurt za stavu 0:1. Věděl, že aby udržel dobrou šanci Čechů na postup do finále, musí porazit 11. hráče světa Jo-Wilfrieda Tsongu.

Těžký úkol však Lukáš Rosol nezvládl. Francouzská jednička ho jasně přehrála, nastřádala 48 vítězných míčů a po utkání mohla šťastně poskakovat po kurtu, jelikož výrazně přiblížila domácí tým k postupu. "Nenašel jsem na něj žádnou hru," řekl Rosol.

Jak obtížné bylo hrát s domácí hvězdou?
Bylo to opravdu těžké. Prohrávali jsme 0:1 po zápase Tomáše. Věděl jsem, že budu muset hrát opravdu dobře, cítil jsem tlak. Ale on byl zkrátka lepší než já.

Lukáš Rosol v akci.

Lukáš Rosol v akci.

Pomáhalo mu asi i francouzské publikum, že?
To ano, ale celkově odehrál dobrý zápas. Já měl malou šanci v prvním setu, kdy jsem vedl 40-0. Kdybych udělal brejk, třeba by se to vyvíjelo trochu jinak, aspoň ten set. Bohužel jsem to nevyužil, hned mě v dalším gamu brejknul. Od té doby on vždycky začal dobře úvod setu a potom mi to uteklo.

Jak se vám hrálo na velkém kurtu před publikem, které přálo soupeři?
Fanoušci mi nevadili, byli dneska féroví. Jo odehrál mnohem lepší zápas než já. Já jsem se k tomu ani nemohl přiblížit. Prostě mě přejel, byl dneska lepší, nenašel jsem na něj žádnou hru. Odehrál to ve velkém stylu.

Jakou roli hrálo, že jste šel na kurt za stavu 0:1?
Věděl jsem, že to musím odehrát na úrovni svého maxima. Měl jsem to v podvědomí. Neříkám, že by to bylo jinak, kdybychom vedli 1:0. Tak to dneska prostě bylo, neudělali jsme s Tomem ani jeden set. Dostali jsme lekci.

Ondřej Novotný

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Najdete na Lidovky.cz