44. minuta
Lotyšsko
Jeho starší bratr Zbyněk fauloval Niživijse a jde také ven.
43. minuta

Ve velké šanci se objevil Plekanec, Masalskis byl ale na své levé tyčce nalepen velmi těsně. Následně zkrotil i Michálkovu střelu z druhé strany.

• Milan Michálek se tlačí do branky.

Milan Michálek se tlačí do branky. / Autor: Reuters

41. minuta
Začala třetí třetina, hned v jejím úvodu hrajeme přesilovou hru.
Druhá třetina je u konce. Rozbili ji přesilové hry v úvodu. Podle všeho ze zápasu odstoupil Jaromír Jágr. Poměr střel byl 15:13.
39. minuta
Další velké šance našich. Rolinek ani Erat se ale neprosadil.
39. minuta
Utkání brankářů! Další skvělé zákroky Masalskise, tentokrát proti Eratovi.
38. minuta
Masalskis opět špatně rozehrál, trefil Michálka, k puku se dostal Červenka a lotyšského gólmana zachránil obránce. Ale Masalskis není úplně v pořádku.
33. minuta

Plekanec trefil Masalskise do krku nebo do klíční kosti. Lotyšský brankář má sice nákrčník, ale není úplně v pohodě. Naumovs se děsí toho, že by musel do branky. Zkušený brankář totiž přes rok již nechytal. Na turnaji jej chtěli fanoušci. Byla by to "komická" situace.

• Zraněný Masalkis.

Zraněný Masalkis. / Autor: Reuters

33. minuta
Havlát se dostal do brejku z křídla, protáhl se kolem Masalskise, ten si ovšem počkal na jeho zakončení vleže u své levé tyče.
32. minuta
Darzinš nabil na kruhy Redlihsovi a Vokoun opět bezchybný. Na druhé straně protáhl do semaforu Rolinek Masalskise.
31. minuta
Vokoun dalším zákrokem ukončil přesilovku Lotyšů, doufejme, že se bude hrát delší dobu opět pět na pět. Dobrá zpráva: hala se přece jen zaplnila, tak ze dvou třetin. Převahu mají Češi.
Na české střídačce chybí Jaromír Jágr. Ten si před zápasem ztěžoval na bolest hlavy po úderu Ovečkina v posledním zápase.
30. minuta
důležité
Ve velké šanci se objevil Pujacs, následně v obranné práci parádně zastavil v nájezdu Erata.
29. minuta
Uuuuuuuuuu. Masalskis špatně vyjel na kruhy pro kotouč, posunul jej k modré. Na tu si ale najížděl Vašíček a jeho bombu vytěsnil vracející se lotyšský brankář s vypětím všech sil na tyč.
29. minuta
důležité
Opět dostávájí výhodu Lotyši, za hákování jde ven Jan Hejda. Nebezpečně si zahráváme.
28. minuta
Ve velkých šancích se objevil nejprve Milan Michálek a poté krásně předložil Havlát na Krejčího, Masalskis byl ale na místě.
25. minuta
Už se hraje opět 5 na 5...Češi mohou myslet zase také na ofenzivu.
24. minuta
důležité
Vokoun si připsal další tři fantastické zákroky proti Rekisovi. Dvojnásobné oslabení pomalu končí. Vokoun opět skvělý proti Darzinšovi.
24. minuta
Rozhodčí se radili a zjistili, co bylo vidět v televizi. Gól to nebyl.
23. minuta
důležité
Neuvěřitelný Vokoun!!!!! Přesunul se proti dorážce Cipulise, puk zastavil na brankové čáře bruslí!

Nepřehlédněte

Česká republika: Vokoun - Polák, Hejda, Z. Michálek, T. Kaberle, Židlický, Kuba, Blaťák, Kubina - Erat, Plekanec, Eliáš - Jágr, Čajánek, M. Michálek - Fleischmann, Krejčí, Červenka - Havlát, Vašíček, Rolinek ........Lotyšsko: Masalskis - Bartulis, Rekis - Lavinš, Redlihs - Pujacs, Galvinš - Skrastinš, Sotnieks - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Sprukts, Karsums, Ankipans - Darzinš, Redlihs, Širokovs - Daugavinš, Berzinš, Meija.