Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

36. minuta
gól
Lotyši snižují. Obrovskou chybu na modré udělal Zbyněk Michálek. Sotnieks, který naskakoval z trestné lavice šel sám na Vokouna a nájezd proměnil. 4:1.
35. minuta
Eliáš našel volného Kaberleho, ten ještě přihrával Plekancovi, ale jeho ránu zneškodnil Masalkis.
33. minuta

Židlického rána se odrazila před volného Kaberleho, ale ten poslal puk napříč brankovištěm. Akce pokračovala i když se hrálo 5 na 5 a Jágr byl faulován. Budeme hrát znovu proti čtyřem.

• Čeští fanoušci během zápasu.

Čeští fanoušci během zápasu. / Autor: Reuters

32. minuta
Čeká nás čtvrtá přesilová hra.
31. minuta
Lotyšsko
Dobrý zákrok si připsal Vokoun proti rychlé akci Darziněe po prvém křídle.
29. minuta
Ve třetí hře pěti proti čtyřem jsme poprvé neuspěli.
27. minuta
Následuje hned další faul Lotyšů.
27. minuta
gól
Krásná kombinační akce v přesilovce, kterou zakončil krátkým švihnutím Kaberle a puk skončil přesně v růžku branky. 4:0.
26. minuta

Kaberle pálil, Eliáš tečoval, ale gólman změnu směru puku pokryl.

• Česká radost po první gólu v síti Masalskise.

Česká radost po první gólu v síti Masalskise. / Autor: ČTK

25. minuta
Také náš tým si zahraje druhou přesilovou hru.
23. minuta
I druhou přesilovku jsme přežili, aniž by si Vokoun připsal jediný zásah.
21. minuta
důležité
Plekanec půjde pykat na dvě minuty za držení.
02:24
Začíná druhá třetina.
02:08

První třetina je za námi. Česko si díky brankám Krejčího, Plekance a Jágra vytvořilo pohodové vedení 3:0 a utkání v pohodě kontroluje.

• Česká radost (zleva): Čajánek, Jágr a Židlický.

Česká radost (zleva): Čajánek, Jágr a Židlický. / Autor: ČTK

19. minuta
důležité
Lotyši se zatím za minutu a půl přesilovky nedostali ani k nám do pásma.
18. minuta
Lotyšsko
Přesilovku si zahrají Lotyši. Dvě minuty dostal Krejčí.
17. minuta
Lotyše podržel gólman Masalskis. Češi byli před brankou ve třech, ale puk do branky nenatlačili ani na několik pokusů.
16. minuta
Eliáš přerušil rozehrávku soupeře, puk se přes Havláta dostal k Čajánkovi, který tvrdou ranou neuspěl.
15. minuta
Lotyšsko
Niživijs tvrdou ranou z kruhu prověřil Vokouna. Jeho betony zklaply včas. Češi v posledníéch minutách viditelně zvolnili.