13. listopadu 2016 22:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Češky mají zlatý hattrick a hodlají ho pořádně oslavit. A Pála? To je tenisový bůh

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zleva: Hradecká, Kvitová, kouč Pála, Strýcová a Karolína Plíšková s trofejí pro... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva: Hradecká, Kvitová, kouč Pála, Strýcová a Karolína Plíšková s trofejí pro... | foto: ČTK/AP

ŠTRASBURK Když si Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou vytvořily první mečboly, česká lavička se chytila kolem ramen. Známý naganský rituál hokejistů pomohl tenisovým šampionkám ve Francii k fedcupovému hattricku. Češky se opět topí ve vítězné euforii.

Každý podzim padá listí a od roku 2011 se také pokaždé (s jedinou výjimkou v roce 2013) na podzim slaví triumf český tenistek. Pětkrát stejně. A přece pokaždé trochu jinak...

Letos Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou, Petrou Kvitovou a Lucií Hradeckou - Denisa Allertová se na kurt nedostala - musely bojovat vždy v nepřátelském prostředí. V Rumunsku, ve Švýcarsku i teď ve Štrasburku rozhodovala až závěrečná čtyřhra.

O Fed Cup se opět přičinil celý kolektiv, ale letos vynikla práce drobné bojovnice Strýcové. Hlavně ona dokázala utišit nadšené publikum v aréně Rhenus Sport.

„Nebylo to vůbec jednoduché, jsem šťastná,“ prohlásila třicetiletá Češka do televizní kamery. „Titul jako titul, oba chutnají stejně,“ nechtěla srovnávat slastné pocity šampionky.

„Akorát ten loňský byl doma, diváků bylo víc. Ale chtěla bych poděkovat grupě tady v hale. Co předváděli čeští fanoušci, bylo neuvěřitelné,“ ukázala Strýcová k poskakující skupince lidí na tribuně.

Zleva: Hradecká, Kvitová, kouč Pála, Strýcová a Karolína Plíšková s trofejí pro vítězky Fed Cupu.

Zleva: Hradecká, Kvitová, kouč Pála, Strýcová a Karolína Plíšková s trofejí pro vítězky Fed Cupu.

Zleva: Hradecká, Strýcová, Kvitová, kouč Pála a Karolína Plíšková s trofejí pro vítězky Fed Cupu.

Zleva: Hradecká, Strýcová, Kvitová, kouč Pála a Karolína Plíšková s trofejí pro vítězky Fed Cupu.

Její přítel David Kraus s dalšími kamarády nasadil čepici s nápisem „Copatutoje“, která odkazuje na Plzeň, rodiště nové tenisové hrdinky.

„Hop! Hop! Hop! Kdo neskáče, není Čech!“

Halou už se nesly pouze oslavné zvuky českých trumpetistů. Francouzi, kteří po celý víkend mohutně povzbuzovali domácí hráčky, teď utěšovali zklamané finalistky.

Plíšková se Strýcovou se přidaly k tradičnímu vítěznému kolečku uprostřed kurtu. Objímaly kapitána Petra Pálu, jenž pátým titulem přepsal fedcupové tabulky rekordů. „To je supr! Ale on má dobrý kádr,“ usmála se Strýcová. „Kapitán je prostě dobrej, potvrdilo se to,“ doplnila Plíšková.

Skromný Pála: Všichni šlapou jako jeden tým

Samotný Pála mluvil tradičně skromně. „To je teď úplně jedno, nějaké osobní věci.“ Do řeči mu doslova skočil David Vydra, kondiční kouč Kvitové a proslulý hecíř. „Pála je bůh!“ zakřičel.

Barbora Strýcová a Petr Pála slaví.

Barbora Strýcová a Petr Pála slaví.

Český šéf se pousmál a pokračoval: „Asi mi to dojde až později, jsem rád, jaký máme tým, zázemí, jak se o nás všichni starají. Hlavní zásluha je na holkách, tým je široký, jedna může zastoupit druhou. Ale všichni šlapou jako jeden tým. Hráčkám se snažíme dát to nejlepší a ony se pak odmění takovým neuvěřitelným výkonem.“

České tenistky pod Pálou od roku 2008 prohrály v týmové soutěži pouze třikrát. Zrodila se výjimečná generace šampionek.

V neděli pozdě večer se na český fedcupový tým snášela chvála z celého sportovního světa. Tenisová legenda Martina Navrátilová gratulovala tradičně na Twitteru, přidal se i fotbalový brankář Petr Čech nebo oficiální účet hokejové reprezentace.

13.listopadu 2016 v 21:02, příspěvek archivován: 13.listopadu 2016 v 22:19

Congratulations to the Czech @fedcup team for yet another title- losing count:), DO TOHO!!!

13.listopadu 2016 v 20:55, příspěvek archivován: 13.listopadu 2016 v 22:18

.@FedCup @KaPliskova @BaraStrycova @Petra_Kvitova another one to the collection ...! Congratulations!!! https://t.co/4G8DrVqMNt

Ivan Lendl z Turnaje mistrů v Londýně podle manažera týmu Miroslava Černoška poslal gratulaci v textové zprávě v podobě pěti srdíček, značících pět českých triumfů za šest let.

Ačkoliv Plíšková i Strýcová v návalu radosti těžko hledaly slova, na odpovědi, jak budou slavit, se shodly hned. „Hodně!“ vypálily na reportéra jednohlasně.

Pála pak při přebírání trofeje ještě jednou poděkoval do mikrofonu českým fanouškům - ti už oslavy zahájili - ve Francii. Na stupních vítězů si zazpíval hymnu.

V pondělí přivezou tenistky stříbrnou trofej domů. Třeba se dočkají malého „naganského“ přivítání.

  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz