26. září 2010 14:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Češky se chystají na Korejky. Po tréninku vyrazily na 'Román pro muže'

Česko - Japonsko (radost českých basketbalistek po výhře). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Japonsko (radost českých basketbalistek po výhře). | foto: ČTK

BRNO Po poledni lehký dobrovolný trénink, pak osobní volno a večer společná návštěva kina a shlédnutí filmu Román pro muže. Tak strávily české basketbalistky v Brně dnešní den, kdy se poprvé na mistrovství světa v České republice nehrálo. Reprezentantky se různými způsoby snaží naladit na pondělní start osmifinálové skupiny, kdy se poměří s Koreou.

"Protože hlavně psychická únava je docela velká. Na druhou stranu první cíl jsme postupem do osmifinále splnili, takže věřím, že teď to z holek už postupně opadne," řekl trenér Lubor Blažek poté, co v brněnské hale na Vodově ulici reprezentantky skončily dobrovolný trénink.

Přestože na něj hráčky nemusely, nakonec se jich v hale sešlo hned jedenáct. V hotelu Voroněž zůstala odpočívat jen kapitánka Hana Horáková. "Program jsme teď měli náročný, tři zápasy ve třech dnech a Hanka se vydala do maxima. Proto nabírá síly odpočinkem," vysvětlil Blažek.

DÁLE ČTĚTE

Hráčky při lehkém tréninku pod vedením Blažka a jeho asistentů Ivana Beneše a Martina Petrovického nejprve absolvovaly různá protahovací cvičení, nějaký čas věnovaly i střelbě. "Snad jsme sundaly z košů ty poklopy," připomněl Blažek s úsměvem skutečnost, že Češky se zatím na turnaji trápí v útočné fázi a nemají vysoké procento střelby.

"Na tréninku je vidět, že natrénováno mají, padá jim to. Teď to jen přenést do zápasu," přál si Blažek. V závěru přípravy se reprezentantky věnovaly i spolupráci podkošových hráček, kde má tým podle Blažka také ještě rezervy. "Je to tam statické, to musíme zlepšit," uvedl Blažek. Při tréninku se do cvičení vůbec nezapojovala ani rozehrávačka Veronika Bortelová.

Ta se také věnovala jen regeneraci a strečinku. Kompletně celé družstvo včetně trenérů a realizačního týmu se chystalo i na večerní odpočinkový program. Poté co hráčky měly odpoledne úplné volno a strávit jej mohly podle vlastního přání, zamíří všichni společně za odreagováním do kina.

Hráčky si samy zvolily nový snímek Román pro muže. "Jdeme s holkama také, tým by měl být pohromadě," prohlásil Blažek. "Moc se těším, bude to odreagování a na basket trochu zapomeneme," řekla křídelní či podkošová hráčka Edita Šujanová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz