Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chalupa s Makovičkou jsou v semifinále

Sport

  11:15
PEKING - Dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička postoupila na olympijských hrách do semifinále. Čeští veslaři skončili v rozjížďce na třetí, poslední postupové pozici s výrazným náskokem před čtvrtými Chorvaty Sinišou a Niksou Skelinovými, kteří získali před čtyřmi lety v Aténách stříbro.

Dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička foto: Vondrouš Roman ČTK

"Měli jsme silné soupeře, takže jsme s postupem vcelku spokojeni," řekl po rozjížďce nejzkušenější český veslař Chalupa, který startuje již na své šesté olympiádě. Prý na něj dolehl aklimatizační rozdíl. "Po kilometru bylo cítit, že to nemá švih ani jiskru. Ale snad se to za dva dny srovná. Bereme to jako první krok k našemu cíli, postupu do finále," řekl.

Jejich rozjížďku vyhráli úřadující vicemistři světa Novozélanďané Nathan Twaddle a George Bridgewater. Z prvního místa ve druhé rozjížďce se do semifinále dostali světoví šampioni z loňského roku Australané Drew Ginn a Duncan Free.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...