Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chci se zlepšit, plánuje Kvitová v Austrálii

Australian Open

  14:46
MELBOURNE - V bílých šortkách a tyrkysovém tričku si tenistka Petra Kvitová dnes zatrénovala v Melbourne před Australian Open.

Petra Kvitová. foto: ČTK

Na druhém největším dvorci v areálu si zahrála s Číňankou Li Na, jak si naplánovaly po turnaji v Sydney, kde českou hráčku šampionka Roland Garros vyřadila v semifinále. Kvitová pak na tiskové konferenci prohlásila, že pozice světové jedničky je blízko i daleko.

"Hodně hráček může být nahoře, je to otevřené. Chybí pár bodů, ale je to pořád velký krok," řekla s lehkým pokrčením ramen. Kvitová se může stát po Martině Navrátilové druhou českou rodačkou, která usedne na ženský tenisový trůn ve dvouhře. Před začátkem Australian Open má na post jedničky šanci šest hráček, přičemž první je nyní Dánka Caroline Wozniacká.

ČTĚTE TAKÉ

Kvitová zopakovala, že tenis začala brát vážně až v šestnácti letech, a proto si nedávala žádné přemrštěné cíle. "Nemyslela jsem, že budu profesionální tenistkou. Když jsem loni vyhrála Wimbledon, Turnaj mistryň a Fed Cup, tak to bylo skvělé, ale nenaplnila jsem tím své sny," řekla jednadvacetiletá hráčka z Fulneku. "A pokud se možná stanu světovou jedničkou, tak to bude samozřejmě taky hezké." V uplynulé sezoně vyhrála šest titulů, vystoupala na post světové dvojky, pomohla českému týmu k triumfu ve Fed Cupu. "Loňský rok byl skvělý a vím, že bude velice náročné mít letos podobné výsledky. Chci se nadále soustředit na svoji hru, zlepšovat se a uvidíme," konstatovala Kvitová.

Díky úspěšnému roku, po kterém se stala nejlepší tenistkou ženské asociace WTA i tenisové federace ITF a českým Sportovcem roku, je z Kvitové ostře sledovaná osobnost. "Lidi mě všude poznávají, což je pro mě trochu zvláštní, ale už jsem si zvykla. Je to součást našeho života a musíme s tím žít," řekla Kvitová, která vstoupí do Australian Open v úterý zápasem s Ruskou Věrou Duševinovou.

Autor: